Sözcü Plus Giriş

‘Haberciler Platformu’ kuruldu

İstanbul’da aktif olarak çalışan muhabir, kameraman ve editörler bir araya gelip “Haberciler Platformu” kurdu. Platform, sahada çalışan habercilerin sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapacak.

10:04 -
‘Haberciler Platformu’ kuruldu

Haberi ilk onlar duyar, ilk bilgileri her zaman okuyucu ve izleyiciler onlardan öğrenir. İsimleri haberdeki imzadan ibarettir…İşte haberin olduğu her noktada olan haberin gerçek kahramanları sahada çalışan gazeteci ve televizyoncular bir platform çatısında buluşuyor.

Muhabirler, foto muhabirleri, haber kameramanları ve editörler bir araya gelip ‘Haberciler Platformu'nu kurdu. Sahada çalışan habercilerin, mesleki sorunlarını çözmeye yönelik çalışmalar yapacak platform, ayrıca, habercilerin haber alma hakkı ihlal edildiğinde ve mesleklerini icra edememe durumunda ilgili kurumlarla görüşüp sorunların çözülmesine katkı sağlayacak. Platform,  haberi ve haberin emektarlarını anlatan etkinlikler düzenleyerek kamuoyu duyarlılığı da oluşturacak.

platformYÖNETİM BAŞARILI İSİMLERE EMANET

Haberciler Platformu yönetimi mesleklerinde başarılı gazeteci ve televizyonculara emanet.

Platformun yönetimi şu isimlerden oluştu:

Başkan:  Müslim Sarıyar
Başkan Yardımcıları:  Ali Ekber Karaçam, Safiye Gören
Genel Sekreter:  Mehmet Altunışık
Mali Sekreter : Barış Sözal
Sözcü:  Eyüp Serbest
Koordinatör:  Gökhan Karakaş
Yönetim Kurulu üyeleri: Murat Karataş, Fatih Erener, Cem Tekel, Ercan Sarıkaya, Turgut Erat, Osman Örsal, Burcu Purtul ve Levent Albayrak.
Platformun Denetleme Kurulunda ise Ali Acar, Deniz Ayas, Ezgi Çapa ve Oktay Yıldırım bulunuyor.

Son güncelleme: android-time 10:06 04.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more