Habertürk’ten ‘ByLock’ yüzünden kovulmuştu! O gazeteciden Habertürk’e kritik soru

Habertürk TV'nin ByLock'tan kovduğu spiker Fatma Karaağaç, telefonuna ByLock'un "iradesi dışında" yüklendiğini iddia ederek, Habertürk TV'ye tepki gösterdi.

Habertürk’ten ‘ByLock’ yüzünden kovulmuştu! O gazeteciden Habertürk’e kritik soru

Habertürk TV’de spor spikeri olarak görev yapan Fatma Karaağaç'ın işine, geçen Mart ayında telefonundan ByLock çıktığı iddiasıyla son verilmişti. Karaağaç sosyal medya hesabından yazdığı mesajda, telefonuna FETÖ'nün iletişim aracı ByLcok'un “iradesi dışında yüklendiğini” yazarak, Habertürk TV Genel Müdürü Veysi Ateş’i ve Habertürk TV'yi eleştirdi.

Odatv’nin haberine göre, FETÖ'nün özel bir kurguyla, bazı kullanıcıların telefonlarını rızaları dışında ByLock serverlarıyla irtibatını sağladığı tespit edilmişti. Konuyla ilgili açıklama yapan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye'deki bütün başsavcılıklara 322 sayfalık bir liste gönderdi. Bu listeye göre, telefonlarına bazı programları indirenler, ByLock'a yönlendirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın listesinde ise 11 bini aşkın telefon numarası bulunduğu ortaya çıkmıştı.

Habertürk TV'den ByLock gerekçesiyle kovulan Fatma Karaağaç da, o listede kendi numarasının da olduğunu iddia ederek sosyal medyadan şöyle yazdı:

basliksiz-2

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...