Hac kayıtları 2018’de nasıl yapılacak? Hac başvurusu ödeme sayfası ve diyanet linki haberimizde!

Hac kayıtları 2018 'de nasıl yapılacak? sorusu binlerce hacı adayı tarafından soruluyor. Hac kayıt ücreti ne kadar? Hac kayıtları hangi tarihler arasında yapılacak? Ücretler hangi bankalara yatırılıyor? gibi sorularını cevabını bunun yanında Diyanet'ten yapılan hacı kayıtları açıklaması ve ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz.

Hac kayıtları 2018’de nasıl yapılacak? Hac başvurusu ödeme sayfası ve diyanet linki haberimizde!

2018 Hac kayıtları için bekleyen on binlerce hacı adayı Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan gelecek haberi bekliyordu. İşte bu yılki kayıt ücretleri 2018 Hac kayıtları için gerekli belgeler nelerdir? Hac kayıtları hangi tarihler arasında yapılacak?

21 Aralık itibari ile başlayan 2018 Hac kayıtları 29 Aralık’ta sona erecek. Önceki yıllarda başvuranların kayıt yenileme işlemleri Diyanet İşleri Başkanlığınca otomatik olarak yapılacak. İşte ayrıntılar…

HAC KAYITLARI NASIL YAPILIR?

2018 yılında ilk defa hacca gitmek isteyenlerin müracaatları 21-29 Aralık 2017 tarihleri arasında alınacaktır.

“İlk Defa Kayıt” yaptırmak isteyenler ilgili bankalara 20 Lira ön kayıt ücretini yatırdıktan sonra;

– Müracaatlarını Başkanlığın “http://hac.diyanet.gov.trinternet adresinden elektronik ortamda,

– Müftülüklere doğrudan form dilekçe ile müracaat ederek, Kayıtlarını yaptırabileceklerdir.

2018 HAC KAYITLARI ÖDEMESİ HANGİ BANKALARA YAPILACAK?

Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünden edindiği bilgiye göre, 2018 yılı hac organizasyonu kapsamında, ilk defa kayıt yaptıracaklar, 21-29 Aralık tarihlerinde ilgili bankalara 20 lira ön kayıt ücreti yatıracak. Hac kayıt 2018 yaptıracak olanlar Albaraka Türk Katılım Bankası A.Ş., Halkbank, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, VakıfBank, Vakıf Katılım, Ziraat Bankası ve Ziraat Katılım’a para yatıracak.

KAYIT YENİLEME NASIL YAPILACAK?

Önceki yıllarda kaydı olup 2017’de kuraya katıldığı halde kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemleri ise aynı tarihler arasında Başkanlık tarafından otomatik yapılacak.

Önceki yıllarda ön kayıt ücreti yatırıp kuraya katılan hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...