Halk Meclisi toplantısında kadınlar geride bırakıldı

Türkiye'de kadının yeri hep tartışılır. Bu tartışmayı yansıtan bir fotoğraf karesi 2017 yılında, kadına seçme-seçilme hakkının dünyada ilk verildiği topraklardan, Anadolu'dan geldi. Yer Bilecik'in Pazaryeri İlçesi. Belediye Başkanı, Kaymakam güzel bir şey yapıp Halk Meclisi'ni toplamışlar. Adı üstünde, Halk Meclisi! Ancak, bir avuç kadın sığıntı gibi, Halk Meclisi toplantısının yapıldığı salonun en arkasında.

Halk Meclisi toplantısında kadınlar geride bırakıldı

Pazaryeri Kültür Merkezi Toplantı Salonunda yapılan Halk Meclisi Toplantısına; İlçe Kaymakamı Bayram Sağır, Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın, siyasi parti temsilcileri, ilçede faaliyet gösteren sanayi kuruluşlarının temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Toplantıda konuşan Başkan Yalçın, ilçede yeni göreve başlayan İlçe Kaymakamı Bayram Sağır'ı ilçe halkıyla tanıştırdıklarını belirterek, “Toplantıda ilçemizdeki yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili istişarelerde bulunup hemşehrilerimizin dilek ve şikayetlerini dinledik” dedi.

KADINLAR GERİDE BIRAKILDI

Toplantının yapıldığı salonda ön sıralarda yer olmasına rağmen davetli kadınların en arkada bırakılması ve sonrasında çekilen toplu fotoğrafa davet edilmemeleri dikkat çekti.

halk-meclisi-1

İHA