Reklamsız Sözcü

Hamileyken hamile kalan anne: ‘Bunlar ne tüp bebek ne ikiz bebek’

İzmir’de yaşayan Sevinç Çelik, hamile olduğunu öğrenmesinden bir ay sonra farklı yumurtasında yeniden döllenme olduğu ve ikinci kez hamileliğinin başladığını öğrenince yaşadığı sevinci ve şoku anlattı.

android-time 20:00
Hamileyken hamile kalan anne: ‘Bunlar ne tüp bebek ne ikiz bebek’
İzmir’de yaşayan Sevinç Çelik, hamile olduğunu öğrenmesinden bir ay sonra farklı yumurtasında yeniden döllenme olduğu ve ikinci kez hamileliğinin başladığını öğrenince yaşadığı sevinci ve şoku anlattı.

İzmir'in Urla ilçesinde yaşayan Ender-Sevinç Çelik çifti, şubat ayında bebek sahibi olacaklarını öğrendi. Bebek hazırlıklarına başlayan çift, yaklaşık bir ay sonra ise kontrol için tekrar hastaneye gitti.

Genç çift, burada ise bir sürprizle karşılaştı.

resimid_4156014

Yapılan incelemede, annenin farklı bir yumurtasında yeniden döllenme olduğu ve ikinci kez hamileliğin başladığı belirlendi. Çift bu durumu öğrendiğinde ise ikinci kez mutluluk yaşadı ve adeta şaşkına döndü. Daha sonra kontrollerini ihmal etmeyen çiftin, Poyraz ve Ayaz isminde bebekleri 6 Ekim'de dünyaya geldi.

İZMİR'DE YAŞAYAN SEVİNÇ ÇELİK'İN, HAMİLE OLDUĞUNU ÖĞRENMESİNDEN BİR AY SONRA FARKLI YUMURTASINDA YENİDEN DÖLLENME OLDUĞU VE İKİNCİ HAMİLELİĞİN BAŞLADIĞINI ÖĞRENİNCE İKİNCİ KEZ MUTLULUK YAŞADI. DÜNYADA SADECE 11 KEZ GÖRÜLDÜĞÜNÜ İFADE EDEN GENÇ ÇİFTİN DOKTORU OP. DR. VOLKAN EMİRDAR İSE, "GERÇEKTEN ÇOK AZ RASTLANAN BİR DURUM. ANNE KARNINDA BİR BEBEK VARKEN TEKRARDAN YUMURTLAMASI YUMURTAYLA SPERMİN BİRLEŞMESİ RAHME YERLEŞMESİ BEKLENEN BİR DURUM DEĞİL" DEDİ.

İZMİR’DE YAŞAYAN SEVİNÇ ÇELİK’İN, HAMİLE OLDUĞUNU ÖĞRENMESİNDEN BİR AY SONRA FARKLI YUMURTASINDA YENİDEN DÖLLENME OLDUĞU VE İKİNCİ HAMİLELİĞİN BAŞLADIĞINI ÖĞRENİNCE İKİNCİ KEZ MUTLULUK YAŞADI. DÜNYADA SADECE 11 KEZ GÖRÜLDÜĞÜNÜ İFADE EDEN GENÇ ÇİFTİN DOKTORU OP. DR. VOLKAN EMİRDAR İSE, “GERÇEKTEN ÇOK AZ RASTLANAN BİR DURUM. ANNE KARNINDA BİR BEBEK VARKEN TEKRARDAN YUMURTLAMASI YUMURTAYLA SPERMİN BİRLEŞMESİ RAHME YERLEŞMESİ BEKLENEN BİR DURUM DEĞİL” DEDİ.

“DÜNYADA 11 VAKA VARMIŞ VE BEN 12’NCİYİM”

Yaşadığı süreci anlatan Sevinç Çelik, “İlk hamile olduğumu anladım, kontrole gittim. Sadece bir tane çocuğum gözüküyordu. İkinci kontrole bir ay sonra gittiğimde, doktor monitöre bakıyor, tabii ki şaşkın. Ben kötü bir şeye yordum, ‘Ne oldu' dedim. Bana bir bebek daha gördüğünü söyledi. ‘İmkansız' dedim. Çünkü ailelerde ikiz yok ne eşimin ailesinde ne benim ailemde. Doktor ‘Ama var bir küçük bebek daha ancak çok küçük, acaba ikiz de kendi kendini mi yok ediyor' dedi.

resimid_4154939

Sonra baktı, kalbi atıyor, sağlık durumu iyi ve doktor da çok şaşırdı. Doktor, tıp hayatında ilk defa böyle bir şey ile karşılaştığını söyledi. Biz buna ‘süperfetasyon' diyoruz ve ‘Biz bunu kitaplardan okuduk sadece' dedi. Dünyada 11 vaka varmış ve ben 12'nciyim. Türkiye'de hiç görülmemiş bir şeymiş. Daha sonra beni sevk ettiler” dedi.

resimid_4154944

“ÖĞRENİNCE ŞOKTAN AĞLADIM”

Doktorundan haberi alınca gözyaşlarına boğulduğunu anlatan Çelik, “Ben öğrenince ağladım. Tamamen şoktan. Bana deselerdi ikiz bebeğim olacağını mümkün değil. Ailelerde yok. Bu ne tüp bebek ne ikiz bebek. Bu kanıtlanmış bir şey. Her ay kontörle gittim. Arada 4 hafta fark var. İlk öğrendiğimde şoktan ağladım. Daha sonra doğumumda da ağladım. Hep bende heyecandan kendimi özel hissetmekten ziyade endişe vardı. Çok küçüktü çünkü. Bin 500 gram kadar dünyaya geldi. 20 gün kadar yoğun bakımda kaldı. Şu anda çok mutluyum. İkisi de sağlıklı ikisi de yanımda. Ayaz anne kokusunu almadan 20 gün küvezdeydi. 5 gündür bizimle birlikte şuanda çok mutluyum” diye konuştu.

İHA

resimid_4154940

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 22:3731.10.2017
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more