Sözcü Plus Giriş

Harun Kolçak kimdir? Ölümünden 4 gün önce en özel günlerden biriydi…

90'lara damga vuran sanatçı Harun Kolçak dün gece hayatını kaybetti. Harun Kolçak'ın hayatını kaybetmesiyle hayranlarını hüzne boğan Harun Kolçak 62 yaşındaydı. Birkaç yıldır prostat tedavisi gören Harun Kolçak'ın hastalığı geçtiğimiz günlerde nüks etmişti. Ölümünden 4 gün önce doğum günü olması ise duygulandıran bir detay olarak göze çarptı...

Güncellenme: 10:44, 20/07/2017
Harun Kolçak kimdir? Ölümünden 4 gün önce en özel günlerden biriydi…

Usta aktör Eşref Kolçak’ın oğlu olan ve unutulmaz şarkılarıyla müzik dünyasına kendini kanıtlayan Harun Kolçak hayatını kaybetti. Kanser tedavisi devam eden Harun Kolçak dün akşam saatlerinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. Yoğum bakımdayken 22:45’te fenalaşan Harun Kolçak birkaç dakika sonra hayatını kaybetti. Birkaç yıldır prostat tedavisi gören Harun Kolçak hastalığa bağlı böbrek yetmezliği de yaşamaya başlamıştı.

DOĞUM GÜNÜNDEN 4 GÜN SONRA…

15 Temmuz'da doğum gününü kutlayan ve yakın çevresine “Bu yıl doğum günümü kutlamayacağım” diyen Harun Kolçak, doğum gününden 4 gün sonra hayatını kaybetti.

Harun Kolçak'ın son zamanlarda “kanseri yendim” dediği belirtilirken, ailesi ve yakınları ise Kolçak'ın fiziksel olarak zayıfladığını söylüyorlardı.

HARUN KOLÇAK NEDEN HAYATINI KAYBETTİ?

Kanser tedavisi gören Harun Kolçak’ın zamanla farklı organlarında da sorunlar meydana gelmeye başlamıştı. Harun Kolçak’ın ölüm sebebi organ yetmezliği olarak görülüyor.

HARUN KOLÇAK’IN CENAZE TÖRENİ NEREDE YAPILACAK?

Harun Kolçak’ın cenaze töreniyle ilgili detayları Çelik Instagram hesabından paylaştı. İşte Harun Kolçak’ın cenazesi ile ilgili bilgiler…

HARUN KOLÇAK’IN SON TWEET’İ HERKESİ DUYGULANDIRDI

Harun Kolçak sosyal medya hesabından son olarak doğum günü olan 15 Temmuz ile 16 Temmuz'da iki mesaj paylaşmıştı
Kolçak son tweetinde “Unutma; sen gelecek planları yaparken, hayat da kendi planlarını yapıyor” demişti.

HARUN KOLÇAK KİMDİR? HARUN KOLÇAK’IN HAYAT HİKAYESİ

Harun Kolçak, 15 Temmuz 1955 İstanbul doğumludur. Türk pop şarkıcısı, besteci, söz yazarı ve bas gitaristtir. Sinema sanatçısı Eşref Kolçak'ın oğludur.
1955 yılı İstanbul'da doğan Kolaçak Saint Benoit'de eğitimini sürdürdüğü sırada müzik çalışmalarına o yıllarda bas gitar çalarak başlamıştır. Müzik tutkusu artınca sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçak’la konuşarak eğitimini yarım bırakmış ve profesyonel müzik çalışmalarına başlamıştır. İlk çalışmalarına rock müziğin babası olarak tanınan Erkin Koray’la başlamıştır. 1977'de Erkin Koray'ın çıkardığı Tutkusu albümünde bas gitar çalmıştır.
1978-1990 Silahlıpoda Ritm 68 orkestrasına 1978 yılında bas gitarist olarak katılan Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğe yönelmiş, Aydın Esen, Neşet Ruacan-Nükhet Ruacan ve Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışmış ve müzikal deneyimini artırmıştır. O dönem Harun Kolçak, Onno Tunç'tan orkestrasına katılması için teklif almıştır. 7 yıl boyunca Onno Tunç Orkestrası`nda bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yapan Kolçak, Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile Kuşadası “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması” ve Antalya “Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması” adlı şarkı yarışmalarında ödüller almıştır.
1991’de Onno Tunç ile ortak yaptığı “Beni Affet” albümü ile büyük çıkış yakaladı. Albümlerinin çoğunda şarkıların söz ve müziği kendine ait olan Kolçak, başka sanatçılara da pek çok eser vermiştir. 1996’da Litvanya’da 13 ülkenin katıldığı “Müzikos Festivalis 96”da “En İyi İkinci Şarkıcı” seçilmiştir.
Kolçak, 2012'de Yeniden Doğuyorum adlı solo albüm çıkarmıştır. Ekim 2013 itibarıyla Harun Kolçak&Rock Off isimli grup kurmuştur. Can Güney, Yusuf Tunceli ve Orkun Gezer`in olduğu grubun verdiği ilk performansı Okan Bayülgen`in Makina Kafa adlı programda vermişlerdir.
Harun Kolçak 2014 yılında yakalandığı prostat kanseri nedeniyle ameliyat geçirmiştir. “Ölüm hayatta birçok şeye anlam katıyor. Ölümsüz olsaydık, birbirimize değer vermezdik” sözleriyle hastalığıyla nasıl mücadele ettiğini açıklayan Kolçak, kanseri maneviyatı ile yendiğini ve bu esnada alkali diyeti yaptığını söylemiştir.
22 Haziran 2016 Çarşamba günü Harun Kolçak'ın hastalığı yeniden nüksetti. Acil olarak hastaneye kaldırılan Harun Kolçak yeni bir ameliyat geçirdi.

Yayınlanma Tarihi:08:39,