Hava durumu 27 Ocak: Kar etkisini artıracak mı? Kar hangi şehirlerde yağacak?

Günlerdir beklenen kar ülkeye giriş yaptı fakat beklenen kadar etkili olmadı. Kar yağışı ne zamana kadar sürecek? Hava sıcaklıkları düşecek mi? İşte 27 Ocak hava durumu hakkında merak edilenler...

Hava durumu 27 Ocak: Kar etkisini artıracak mı? Kar hangi şehirlerde yağacak?

Hava durumu nasıl olacak sorusunu soran vatandaşlar, kar yağışı ne kadar sürecek, kar yağışı etkili olacak mı sorularına cevap arıyor. Havalar ne zamana kadar soğuk kalacak? İşte hava durumu ayrıntıları. Günlerdir gelmesi beklenen kar yağışı bu sabah saatlerine kadar etkisini gösteremedi, kar yağışının bugün de devam etmesi bekleniyor.

27 OCAK HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Doğu Akdeniz, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Balıkesir, Kütahya, Antalya’nın doğu kesimleri, Konya, Karaman, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Akdeniz kıyı kesimleri ve Şanlıurfa çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak yağışların, Mardin, Batman, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara, Kıyı Ege, İç Anadolu’nun güneyinde kuzey yönlerden kuvvetli (40-70km/sa), Akdeniz’de kuzey yönlerden çok kuvvetli(50-70 km/sa)şeklinde eseceği tahmin ediliyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

5-gunluk-27-ocak

Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’da çığ tehlikesine dikkat

Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde, kar yağışı sonrası dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskinin olduğu bildirildi. Meteoroloji’nin yaptığı açıklama şu şekilde :”Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğu kesimlerinde, mevcut kar örtüsü üzerine bugün, yarın ve hafta sonu yer yer yoğun olmak üzere kar yağışı beklendiğinden, dik ve eğimli yamaçlarda çığ düşme riskine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...