Hava durumu 28 Mayıs: Metoroloji’den yağış uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ülkenin batı bölgeleri için sağanak yağış uyarısı yaptı. Yarın hava nasıl olacak?

Hava durumu 28 Mayıs: Metoroloji’den yağış uyarısı!

Haziran ayına çok kısa bir süre kala hava durumu nasıl olacak sorusu merak ediliyor. Hafta sonunu güneşli günlerle geçiren vatandaşlar için hafta başı uyarısı geldi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü yarın ülkenin batı kesimlerinde etkili olacak yağışlar konusunda uyardı.

HAZİRAN BULUTLU GELECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazartesi günü yurdun Batı bölgelerinin iç kesimlerinde, yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.
Meteoroloji’den yapılan açıklamada, sağanak yağış nedeniyle su baskını, ani sel ve ulaşımda aksamalar gibi oluşması muhtemel risklere karşı uyarıda bulunularak, şöyle denildi:

“Pazartesi günü batı bölgelerimizin iç kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların ; Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Bolu çevreleri ile Bursa’nın güneyi, Ayfonkarahisar ve Uşak’ın kuzeyinde kuvvetli (21-50 mm), Manisa çevreleri, Balıkesir’in güneydoğusu, Kütahya’nın kuzeyi ile Aydın, İzmir ve Muğla’nın iç kesimlerinde çok kuvvetli (51-75 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ani sel, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir”

İSTANBUL İÇİN BULUTLU HAFTA

istanbul-icin-bulutlu-hafta

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...