Hava durumu 30 Ocak: Hava durumu nasıl olacak? İstanbul’da sürpriz kar yağışı!

Hava durumu nasıl olacak sorusunu merak eden vatandaşlar bu sabah beklemedikleri bir havayla karşılaştı. 30 Ocak sabahı İstanbul'un birçok bölgesinde kar yağışı gözlendi. Peki bugün hava nasıl olacak? Kar yağışı sürecek mi? Hangi bölgelerde yağış görülecek? İşte merak edilenler...

Hava durumu 30 Ocak: Hava durumu nasıl olacak? İstanbul’da sürpriz kar yağışı!

Soğuk havalar etkisini göstermeye devam ediyor, geçtiğimiz hafta ortasında yurdu ziyaret eden soğuk ve yağışlı hava geçtiğimiz günlerde sonlandı. Yeni bir soğuk ve yağışlı hava dalgası bu hafta başında yer yer kendini hissettiriyor. İstanbul’da hava sıcaklığı yarın daha da düşecek fakat sonrasında yükseliş başlıyor. Hafta ortasına kadar ülkenin doğusunda kar yağışı bölge bölge kendini hissettirecek.

30 OCAK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Güneydoğu Anadolu’nun doğusu, Sivas, Yozgat, Sinop çevreleri ile Kastamonu’nun kıyı ilçelerinin kar yağışlı, Tekirdağ, Muğla çevreleri ile İstanbul’un kuzey, Antalya’nın batı ilçelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey, iç ve doğu kesimlerde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor. Rüzgarın ise genellikle güney yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara’da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

5-gunluk-30-ocak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...