Sözcü Plus Giriş

Hava durumu 30 Temmuz: Meteoroloji verilerien göre kavrulacağız!

Geçtiğimiz hafta yaşanan fırtına, yağmur, sel yerini aşırı sıcaklara bırakıyor. Yarından itibaren yurdu etkisi altına alacak olan sıcak hava dalgası tüm Türkiye'yi etkileyecek. Peki bugün hava nasıl olacak? Sıcaklıklar ne zaman artacak?

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 08:49, 30/07/2017
Hava durumu 30 Temmuz: Meteoroloji verilerien göre kavrulacağız!

Geçtiğimiz hafta yağmurla mücadele eden Türkiye, önümüzdeki hafta sıcaklardan bunalacak. Hava sıcaklıklarının bugün 2-4 derece artması beklenirken önümüzdeki günlerde kademe kademe daha da artması bekleniyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Ordu, Artvin ve Ardahan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK?

Güney bölgelerde kendini daha fazla hissettirecek olan aşırı sıcaklar, hafta ortasına doğru tüm yurtta etkili olmaya başlayacak. Doğu Karadeniz bölgesinde yerel olarak görülecek yağışlar haricinde yağmur beklenmiyor.

hava-durumu-30-temmuz-haftalik
YANACAĞIZ

Ünlü bilimadamı Mikdat Kadıoğlu, havaların çok daha fazla ısınacağını ve İstanbul'da yeni bir sıcak hava dalgasının etkisi altında kalacağını söyledi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan Kadıoğlu, “Mümkün olsa 30 Temmuz'dan önce İstanbul'u terk edip kuzeye kaçar ve bir hafta dönmezdim. Sıcak hava dalgası hem de çok kuvvetlisi geliyor” yorumunda bulundu.