Hava durumu 31 Mart: Hafta sonu hava nasıl olacak?

Hafta sonu geldi, hava durumu nasıl olacak? Bugün Marmara'da başlayan fırtına hafta sonu devam edecek mi? Hafta sonu yağmur yağacak mı?

Hava durumu 31 Mart: Hafta sonu hava nasıl olacak?

Bahar geliyor fakat havalardaki serinlik sürüyor. Marmara’da etkisini göstermeyen fırtına kıştan günler yaşatıyor. Meteoroloji fırtınanın etkilediği bölgelerde çatı uçması, ağaç devrilmesi ve ulaşımda aksamalar konusunda uyardı. Peki hafta sonu hava nasıl olacak?

31 MART HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin genelinin parçalı ve çok bulutlu,Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun güneyi, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Ankara, Eskişehir, Sivas, Kırşehir, Bolu, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış, Erzurum ve Ağrı çevrelerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi beklenen yağışların, Güneydoğu Anadolu bölgesinde kuvvetli sağanak yağış şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor. Kuzey, İç ve doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

CUMARTESİ

Cumartesi günü Marmara’yı etkileyen fırtına etkisini kaybedecek ve parçalı bulutlu bir hava görülecek. Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ise hafif yağmur görülecek.

PAZAR

Pazar günü yurdun büyük bölümü güneşin tadını çıkaracak. Ülkenin doğu kesimlerinde hafif yağmur görülürken hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrecek.

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU

5-gunluk-hafta-sonu