Sözcü Plus Giriş

Hava durumu 4 Temmuz: Yağışlı hava bölge bölge etkiliyor!

Bunaltıcı sıcakların ardından beklenen serin hava sonunda geldi. Hava durumu bugün nasıl olacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar İstanbul'da serin sabaha uyandı. Dün akşam saatlerinde Edirne'yi etkileyen, sele ve çatı uçmalarına sebep olan yağmur bu sabah Yalova'yı etikledi, yollar selden etkilendi, ulaşımda aksaklıklar meydana geldi. Peki İstanbul'da yağışlar ne zaman başlayacak ve ne kadar sürecek?

null
Güncellenme: 10:52, 04/07/2017
Hava durumu 4 Temmuz: Yağışlı hava bölge bölge etkiliyor!

Sıcakların bezdirdiği birçok vatandaş tarafından hasretle beklenen serin hava bugün geldi. Trakya üzerinden giren yağışlı hava sıcaklıkları mevsim normallerine getirecek. Yaz sıcakları devam edecek olsa da aşırı sıcaklar biraz mola verecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Çorum ve Kütahya çevreleri ile Giresun, Rize ve Trabzon’un iç ve yüksek kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ve Sinop’un batısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklıklarının ise, iç ve batı kesimlerde 4 ila 10 derece azalarak mevsim normallerine gerileyeceği, doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artarak mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

Foto: DHA - Edirne'de aniden bastıran dolu ve şiddetli rüzgarla başlayan sağanak yağmur günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yaklaşık 10 dakika süren yağışın ardından bazı sokaklarda su birikintileri meydana geldi.

Foto: DHA – Edirne’de aniden bastıran dolu ve şiddetli rüzgarla başlayan sağanak yağmur günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Yaklaşık 10 dakika süren yağışın ardından bazı sokaklarda su birikintileri meydana geldi.

BİRÇOK ŞEHİR İÇİN KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI GELDİ!

Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların; öğle saatlerinden sonra Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde, akşam saatlerinden itibaren Kastamonu’nun kıyı ilçeleri ve Sinop’un batısında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara (Lokal su baskını, yerel dolu yağışı, yıldırım v.b.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Foto: İHA - Yalova'da meydana gelen aşırı yağışlar dere yatağını taşırdı, Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesine ulaşım kapandı.

Foto: İHA – Yalova’da meydana gelen aşırı yağışlar dere yatağını taşırdı, Çınarcık ilçesine bağlı Koru beldesine ulaşım kapandı.

İSTANBUL SAATLİK HAVA DURUMU

Meteoroloji’nin verilerine göre İstanbul’da yağış beklentisi bugün öğleden sonra üç civarına kadar sürecek. Akşam saatlerinden sonra ise İstanbul’da yağmur beklenmiyor.

 

istanbul-saatlik-hava-durumu

BU HAFTA HAVA NASIL OLACAK?

hava-durumu-4-temmuzİlginizi ÇekebilirŞehir 10 dakikada bu hale geldi! Şimdi İstanbul'a ilerliyorŞehir 10 dakikada bu hale geldi! Şimdi İstanbul'a ilerliyor
Yayınlanma Tarihi:08:14,