Sözcü Plus Giriş

Hava durumu aniden değişecek! Meteoroloji uyardı, yarından sonra…

Ekim ayının son günlerini yaşarken sonbahar havası kendini iyiden iyiye hissettiriyor. Yurtta yağmurlu günler yaşanıyor, hava sıcaklıkları adım adım düşüyor. Hafta başından itibaren düşmeye hızla devam edecek olan sıcaklıklar kışın habercisi olacak. İşte yeni hafta öncesinde Meteoroloji'nin hava durumu verileri...

Sozcu.com.tr
08:48 -
Hava durumu aniden değişecek! Meteoroloji uyardı, yarından sonra…

“Ne giysem mevsimi” bitiyor, soğuklar başlıyor. Sıcaklıklar hafta başından itibaren tüm yurtta hızla düşecek, geçtiğimiz haftanın ortasından itibaren yer yer etkili olan yağmur bugün de aralıklarla tüm yurtta kendini gösterecek. Yarından itibaren yurdu terk etmeye başlayacak yağmurun ardından yavaş yavaş kış soğukları hissedilmeye başlayacak.

İSTANBUL ÇARŞAMBA GECESİ 7 DERECE!

Geçtiğimiz hafta başında 20 dereceleri aşan sıcaklıklar bu hafta hızla düşecek, Meteoroloji’nin verilerine göre İstanbul’da Çarşamba günü hava gündüz saatlerinde 13 derece dolaylarında seyrederken gece 7 dereceye kadar düşecek.

hava-durumu-istanbul

YURTTA HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun kuzey ve batısı ile Bingöl, Muş, Bitlis, Kırklareli, Tekirdağ, Manisa, Aydın ve Muğla çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Antalya’nın doğusu, Hatay’ın kıyı ilçeleri ve Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (51-100 kg/m2), Mersin, Adana, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ın batısında kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli (21-75 Kg/m2), Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması bekleniyor.

5-gunluk-hava-durumu-29-ekim

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 10:11 30.10.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more