Havada korku dolu anlar! 5 bin feette doluya yakalanan uçağın ön burnu hasar gördü!

İstanbul - Ercan seferini yapan yolcu uçağı kalkıştan kısa bir süre sonra 5 bin feette dolu yağışına yakalandı. Uçağın burun kısmı büyük hasar görürken pilotlar uçağı tekrardan Atatürk Havalimanı'na indirmeyi başardı.

Havada korku dolu anlar! 5 bin feette doluya yakalanan uçağın ön burnu hasar gördü!

ATLASGLOBAL Hava Yollarının İstanbul-Ercan seferini yapan yolcu uçağı Atatürk Havalimanıdan kalkışından kısa bir süre sonra doluya yakalandı. Yağan dolu yağışı nedeniyle uçağın kokpit camları çatlarken, Radom olarak adlandırılan burun kısmı hasar gördü.

atlas

İstanbul-Ercan seferini yapmak üzere Atatürk Havalimanından havalanan Airbus A320 tipi uçak kalkışından kısa bir süre sonra 5 bin feette dolu yağışına yakalandı. Yağış nedeniyle uçağın ön kokpit camları çatladı. Bunun üzerine Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesi ile irtibata geçen pilot geri dönüş için izin istedi. Dolu yağışına yakalanan uçak Atatürk Havalimanına iniş yaparken, uçakta Radom olarak adlandırılan burun kısmında ciddi hasar meydana geldi. Dolu yağışına giren kokpit camları çatlayan uçağın pilotu taksi yolunda yandaki camlara bakarak ilerledi.

atlas-2

Uçakta bulunan 121 yolcu başka bir uçakla Ercan’a gönderilecek. Uçağın iniş anı saniye saniye kaydedildi…