Etiyopyalı minik müsteşarın çocuğu çıktı

Antalya'da Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali açılışında protokolün en ön sırasında oturan ve herkesin kim olduğunu merak ettiği Etiyopyalı 3 yaşındaki Adem'in, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na olan benzerliğiyle dikkat çeken Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili tarafından evlat edinildiği ortaya çıktı.

Etiyopyalı minik müsteşarın çocuğu çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde yapılan ‘Zeka Küpü Projesi’ kapsamında Türkiye’nin 4 bir yanında Bilim ve Sanat Merkezleri’nde (BİLSEM) eğitim gören özel yetenekli çocuklar, Antalya’da buluştu. BİLSEM’de eğitim gören çocukların ürün ve eserlerinin sergilendiği teknoloji, düşünce, proje paylaşımlarının sağlandığı Bilim ve Sanat Merkezleri Festivali’nin açılış programı, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Enerji ve Tabi Kaynaklar eski Bakanı ve Turkcell yönetim kurulu üyesi Hilmi Güler’in katılımıyla yapıldı.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

AFRİKALI ÇOCUK DİKKAT ÇEKMİŞTİ

Toplantıda protokolde en ön sırada Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili ve eşi Hamide Bilgili’nin kucağındaki Afrika kökenli sevimli çocuk dikkat çekti. Salondaki herkesin merakla takip ettiği çocuğu, Ahmet Emre Bilgili ve eşinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın ‘Koruyucu Aile Projesi’ kapsamında evlat edindiği kaydedildi. Türkiye’de bakıma ihtiyaç duyan, sahipsiz çocuklar olduğunu belirten Ahmet Emre Bilgili, ‘Bakanlık bu çocukları en güzel şekilde sahiplendirmeye çalışıyor. Onun için de koruyucu aile diye bir sistem geliştirdi. Biz de bu sistem çerçevesinde Adem Bilgili adını verdiğimiz çocuğu sahiplendik. 7 aydır bizimle. Ona gerçek bir anne-baba olmaya, gerçek bir aile olmaya çalışıyoruz. 3 yaşını 21 Haziran’da dolduracak’ diye konuştu.

ahmet-emre-bilgili

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na olan benzerliğiyle dikkat çekiyor.

‘ADANALIYIM’ DEMİŞTİ

Müsteşar Yardımcısı Bilgili, çocuğun Etiyopya’dan Türkiye’ye nasıl geldiği konusundaki bilgilerin ise Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nda saklı olduğunu söyledi. Koruyucu ailesine ‘anne-baba’ diye hitap eden Adem Bilgili, kendisine ‘Nerelisin’ diye soranlara ise Adanalı olan müsteşar yardımcısı Ahmet Emre Bilgili’yi kastederek ‘Adanalıyım’ diye yanıt verdi. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...