Sözcü Plus Giriş

İBB güvenlikleri vapurda simit satan çocuğu darp etti!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) bağlı güvenlikler tarafından, vapurda simit satan 16 yaşındaki çocuk darp edildi. İBB'den konuyla ilgili ilerleyen saatlerde açıklama geldi. Açıklamada, "Hiçbir şekilde kabul edilemeyecek olan üzücü olay ile ilgili olarak kurumumuz tarafından hızlı bir şekilde soruşturma başlatılmıştır. Olaya karışan kişilerin güvenlik hizmeti veren firma tarafından iş sözleşmelerinin sonlandırılması sağlanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

00:46 -
İBB güvenlikleri vapurda simit satan çocuğu darp etti!

Olay Cumartesi günü, Burgazada’dan Heybeliada’ya giden vapurda yaşandı. Simit satan A.K, vapurdaki özel güvenlikler tarafından makine dairesinde darp edildi.

 

CHP Milletvekili Onursal Adıgüzel, vapurda yaşanan bu olayı sosyal medya hesabından duyurdu.

Adıgüzel, “16 yaşındaki bir çocuğu dövecek raddeye gelen güvenlik terörü karşısında susan @ibbBeyazmasa'nın derhal gereğini yapmasını bekliyoruz!” diye yazdı. İBB tarafından yapılan açıklamada olayın araştırıldığı, daha sonra bilgi verileceğini duyuruldu.

İşte o tweet:

milletvekili

İŞ SÖZLEŞMELERİ SONLANDIRILDI

İBB Beyaz Masa tarafından yapılan açıklamada olayla ilgili soruşturma açıldığı bildirilirken, olaya karışan kişilerin güvenlik hizmeti veren firma tarafından iş sözleşmelerinin sonlandırıldığı açıklandı.

ibb
Son güncelleme: android-time 01:02 04.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more