İBB yöneticisinden ahlaksız paylaşım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü gece amiri Ömer Akbayrak'ın facebook'daki iğrenç paylaşımına tepki kısa zamanda çığ gibi büyüdü. 16 Nisan'da yapılacak halk oylamasıyla ilgili olarak sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda "17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir" diyen belediye çalışanı için halk belediye tepki telefonları açmaya başladı.

İBB yöneticisinden ahlaksız paylaşım

İBB çalışanı Ömer Akbayrak’ın facebook paylaşımı şöyle; “Sevgili dostlar. CHP açıkça savaş ilan ederek bu hususta elinden geleni ardına koymamaktadır. Mecliste başladıkları saldırganlıklarını tüm eylem ve söylemleri ile ‘evet’çilerin üzerine çevirmişlerdir. 17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları ganimet olarak ‘evet’çilere helaldir”.

a

PAYLAŞIMI SİLDİ

Gelen tepkiler üzerine belediyede amirlik yapan Ömer Akbayrak facebook paylaşımını sildi. Paylaşım silinmeden önceki yorumlar da en az paylaşım kadar tepki topladı.

Bu paylaşımın ardından gazeteciler Büyükşehir Belediyesi basın bürosunu telefon yağmuruna tuttu. Basın bürosundan yapılan açıklamada söz konusu kişinin açığa alındığı, soruşturma başlatıldığı ve paylaşım ile ilgili müfettiş görevlendirildiği bildirildi.

BAŞKAN TOPBAŞ GÖREVDEN ALDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB)  Haller Müdürlüğü çalışanı Ömer A., facebook sayfasından “17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları GANİMET olarak EVET çilere HELALDİR” dir diye payşadığı mesaj üzerine, İBB'den de skandal ileti üzerine jet bir yanıt geldi. İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla konuyla ilgili müfettiş görevlendirdiği, Ömer A.’nın soruşturma başlatılarak görevinden alındığı öğrenildi.

Sosyal medya hesabını kapattı! İlginizi Çekebilir Sosyal medya hesabını kapattı!

‘BUNLARIN KARILARI KIZLARI…’

İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanı Ömer A., facebook hesabından “SEVGİLİ DOSTLAR Chp açıkça savaş ilan ederek bu hususta elinden geleni ardına koymamaktadır. Meclis de başladıkları saldırganlıklarını tüm eylem ve söylemleri ile EVET çilerin üzerine çevirmişlerdir. 17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları GANİMET olarak EVETçilere HELALDİR” şeklinde paylaşım yaptı. İletiyi beğenenler olduğu gibi, ‘Dostum biraz fazla olmadı mı’ diye kendisini uyaran ve sert çıkanlar da oldu. Ömer A. kendisini uyaran bir kişiye, ‘Eksiği fazlasını bilmem… Bunlar bizi denize dökmekten ve savaşdan bahsediyorlarsa, bizde savaş hukukundan bahsettik’ şeklinde yanıt verdi.

İBB'DEN JET TEPKİ

İletinin sosyal medyada paylaşılması ve tepkiler üzerine Ömer A., hakkında, İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla soruşturma başlatıldığı, görevinden alındığı öğrenildi. Ömer A. İBB'de gece amiri olarak çalıştığı belirtiyordu.