Sözcü Plus Giriş

Celal Ülgen: İddianameyi bir an önce yazın

SÖZCÜ’ye yönelik operasyon kapsamında 36 gündür tutuklu Gökmen ve Mediha’nın tutukluluklarına yapılan itiraz yine reddedildi. Mahkemenin kararında arkadaşlarımızın “delilsiz” tutuklandıkları da adeta itiraf edildi

null
Güncellenme: 13:10, 07/07/2017
Celal Ülgen: İddianameyi bir an önce yazın

SÖZCÜ'ye ve Sözcü Gazetesi imtiyaz sahibi Burak Akbay‘a yönelik algı operasyonuyla 19 Mayıs'ta gözaltına alınan ve 26 Mayıs'ta tutuklanan arkadaşlarımız Gökmen Ulu ve Mediha Olgun'un tutukluluklarına yapılan itiraz ikinci kez reddedildi. SÖZCÜ avukatları tarafından geçen hafta verilen tutukluluğa itiraz dilekçesini Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği değerlendirdi. Hakimlik, yapılan itirazı reddetti.

VİCDANLAR BİR KEZ DAHA KANADI

Ret kararında “delillerin henüz toplanmamış olması” ifadesi yer aldı. Yani gazetemiz SÖZCÜ hakkında “Cumhurbaşkanı'nın yerini darbecilere bildirdi” iddiasıyla açılan soruşturmada geçen 10 ay süreye rağmen delil toplanmadığı, arkadaşlarımızın delilsiz tutuklandıkları adeta itiraf edilmiş oldu. Haklarında soruşturma başlatıldıktan sonra kaçmayan, sabit adresleri belli olan Gökmen ve Mediha'nın tutukluluklarının devamı kararı da vicdanları bir kez daha kanattı. Biz de şimdi iddianamenin bir an önce yazılmasını, gerçeklerin tek tek ortaya çıkmasını bekliyoruz.
SÖZCÜ avukatlarından Celal Ülgen de itirazı değerlendiren hakimin dilekçeyi okumadan karar verdiğini belirtti.

delil-orta

İşte son kararda da vurgu yapılan “delillerin toparlanmaması” detayı…

“OKUMADAN KARAR VERMİŞ”

Ülgen, “13. Sulh Ceza yargıcı aslında dosya içine yeni sunduğumuz iki ayrı dilekçeyi okumamış. Acil ve şablon verilmiş kararlardan biriyle karşı karşıyayız. Çünkü özellikle Mediha Olgun'un hangi maddeden tutuklandığını bile bilmeden bir genelleme yapılmış gerekçede. Mediha cumhurbaşkanına suikasttan tutuklu değil. Bekir Gökmen Ulu'nun yaptığı m asum haber yüzünden tutuklanmasına mı yanarsınız yoksa dilekçesiniz okunmamış olmasına mı?” dedi. SÖZCÜ'den suçlu çıkarılamayacağını vurgulayan Ülgen, şöyle devam etti:

“SÖZCÜ'DEN SUÇLU ÇIKMAZ”

“Kumpas davaları sırasında da FETÖ'cü yargıçlara seslenmiş, ‘Gerçeği size anlatabilmem için ne yapmalıyım. Taksim'de kendimi mi yakmalıyım' demiştim. Bu kez siyasi iktidara ve bu iklimden etkilenen yargıçlara sesleniyorum. Gerçeği anlatabildiğimi sanıyorum. Sizin anlamanız için ne yapmalıyım. Mediha ve Gökmen'den ve de SÖZCÜ'den suçlu çıkaramazsınız. Burak Akbay'dan suçlu çıkaramazsınız. Biz hukuka olan saygımızı sürdüreceğiz. Haklıyız ve haklı kalmaya devam edeceğiz. Mediha'nın oğluna söyleyecek söz bulamıyorum. Gökmen'in eşine, babasına, kardeşine ve çocuklarına söyleyecek şey bulamıyorum.

Masumların, suçsuzların uğradığı eziyetlerden, özgürlük gaspından dolayı topluma verecek hesabımız var. Masumların çığlığı sessizdir ama kulaklar yırtar. Ciğerler parçalar. Hedef SÖZCÜ'dür. Hedef SÖZCÜ'yü susturmaktır. Bu yüzden iki masum demir parmaklar arasında…”

İlginizi ÇekebilirBurak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!Burak Akbay kimdir? Okuduğu okullar nelerdir, işte belgeleri!İlginizi ÇekebilirSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara CevabımızdırSÖZCÜ'den iddialara yanıt: Suçlamalara Cevabımızdırİlginizi ÇekebilirBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımBu fotomontajı İNTERNET ERİŞİMİNDEN kaldırtamadımİlginizi ÇekebilirBurak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...Burak Akbay hangi okullarda okudu? İşte belgeleri...İlginizi ÇekebilirSözcü'nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan varSözcü'nün avukatından Burak Akbay açıklaması: Kaçak değil ihmal yok yalan varİlginizi Çekebilir'Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar''Burak Akbay üzerinden soru işareti yaratıp aslında gazeteyi imha etmek istiyorlar'İlginizi Çekebilir'Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur''Burak Akbay gazeteci ve gazete patronudur'İlginizi Çekebilir'Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır''Sözcü Gazetesi personelinin tecrübesi 2 bin seneden fazladır'İlginizi ÇekebilirOperasyonun asıl amacı Burak Akbay!Operasyonun asıl amacı Burak Akbay!İlginizi ÇekebilirSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptıSözcü FETÖ derken diğerleri ne yaptı
Yayınlanma Tarihi:03:04,