Sözcü Plus Giriş

İl il sahur ve iftar vakitleri: 2017 Ramazan imsakiyesi

Türkiye'yi ramazan ayı heyecanı sardı. Müslümanlar ilk olarak 26 Mayıs'ı 27 Mayıs'a bağlayan gece ilk sahurlarını yapacaklar. Niyet edip oruç tutacak olan Müslüman vatandaşlar 29 gün sürecek olan ramazan ayı boyunca ibadetlerini yerine getirecekler. Vatandaşlar ise gün gün iftar ve sahur vakitlerini merak ediyorlar. İşte 2017 ramazan imsakiyesi...

null
Güncellenme: 17:18, 26/05/2017
İl il sahur ve iftar vakitleri: 2017 Ramazan imsakiyesi

İslam aleminin dört gözle beklediği ramazan ayı geldi. Milyonlarca Müslüman 26 Mayıs’ı 27 Mayıs’a bağlayan gece sahura kalkıp niyet edecek ve iftar vakti geldiğinde oruçlarını açacak. Vatandaşlarımız ise il il iftar ve sahur vakitlerini merak ediyorlar. Aşağıdaki saat uygulamasından ilinizi seçerek 2017 Ramazan imsakiyesine bakabilirsiniz.

Ramazan Bayramı 25 Haziran Pazar, 26 Haziran Pazartesi ve 27 Haziran Salı günlerine denk gelecek. Bayramın ilk günü hafta sonuna denk geldiği için çalışanlar ekstradan sadece 2 gün tatil yapabilecek. Diyanet İşleri Başkanlığı bu yılki fitre miktarını en az 16 TL olarak açıkladı.

İlginizi ÇekebilirOrucu bozan ve bozmayan şeyler nelerdir?Orucu bozan ve bozmayan şeyler nelerdir?

 

İlginizi ÇekebilirRamazan'da tok tutan yiyecekler hangileridir? Sahurda ne yemeli?Ramazan'da tok tutan yiyecekler hangileridir? Sahurda ne yemeli?