Sözcü Plus Giriş

İstanbul havadan karadan denizden kar kuşatmasında

Atatürk Havalimanı'nda uçakların kalkışlar gecikmeli, inişler sıkıntılı... Vapur seferleri ise yarın öğlen 12:00'ye kadar iptal edildi. Boğaz gemi trafiğine kapatıldı. Tramvay yolunda aksamalar yaşanıyor. Otomobilleri ile yola çıkanlar ise evlerine dönemiyor.

13:41 -
İstanbul havadan karadan denizden kar kuşatmasında

İstanbul ve çevresinde geçtiğimiz Cuma günü başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle, Atatürk Havalimanı’nda uçaklar gecikmeli olarak kalkarken, inişlerinde ise görüş mesafesinin düşmesi yüzünden sıkıntı yaşanıyor. Uçakların zaman zaman başka meydanlara yönlendirildikleri bildirildi.

ucakkar8802Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri Atatürk Havaliman’nda pistleri karla mücadele araçlarıyla devamlı olarak açık tuttuklarını ancak kar yağışının tipiye dönüşmesi nedeniyle inişlerde sıkıntı yaşandığını belirttiler. Yetkililer glikoz ve alkol karışımı sıvı ile buzlanmayı önlemek amacıyla uçakların kalkıştan önce yıkandığını (D-icing) daha sonra da uçuşlarına izin verildiğini belirterek, inişlerde pistteki mesafenin yoğun tipi nedeniyle limitlerin altına indiği için yakın meydanlara yönlendirme yapıldığını söylediler.

THY’DE DÖRT GÜNDE 989 İPTAL

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşavirliği son dört günde kar yağışı yüzünden iptal ettiği sefer sayısını 989 olarak bildirdi. THY olumsuz hava koşulları nedeniyle uçuramadığı 15 bin yolcuyu da otellere yerleştirdiğini ve havalimanlarında da 40 bin yolcuya kumanya dağıttıklarını açıkladı.

Uçuşların normale dönmesi nedeniyle bilet ve bagaj işlemlerinin yapıldığı bölümlerde kalabalıklar oluştu. Pasaport sonrasında bekleyen transit yolcular ise kafeteryalardan vakit geçirirken çoğu yolcu da koltuklarda uyumayı tercih etti.

İDO SEFERLERİ İPTAL

vapurkar880İstanbul’da etkili olan kar yağışı nedeniyle Şehir Hatları ile İstanbul Deniz otobüsleri (İDO) seferlerinde iptaller yaşanıyor. İstanbul Boğazı İse çift yönlü olarak gemi geçişlerine kapatıldı.

İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO), bugün saat 13:00’dan yarın saat 12.00’a kadar tüm deniz otobüsü ve hızlı feribot dış hat seferlerini iptal etti.

İSTANBUL TRAMVAY SEFERLERİNDE AKSAMA

İstanbul’da kar yağışı, tramvay seferlerinde zaman zaman aksamalara neden oluyor.
Ekipler, tramvay raylarında çalışma yaparak yolu açık tutmaya çalışıyor

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more