Profesör açıkladı, işte İstanbul’da karın yağacağı gün! İstanbul’da kar ne zaman yağacak?

Soğuk ve karlı hava dalgası yurdu etkilemeye başladı, hava sıcaklıkları aniden düştü, sert kış kendini göstermeye başladı ve Trakya'dan kar giriş yaptı. Meteoroloji'nin son dakika verilerine göre kar haberleri ardı ardına gelecek. Prof.Dr.Orhan Şen, İstanbul için kar tarihi verdi. Hafta sonuna dikkat...

Profesör açıkladı, işte İstanbul’da karın yağacağı gün! İstanbul’da kar ne zaman yağacak?

Meteoroloji’nin son dakika verilerini destekleyen bir açıklama da Meteorolog Prof. Dr. Orhan Şen’den geldi. Hava sıcaklıkları düşüyor, kar geliyor. Hafta sonu hava sıcaklıkları iyice düşecek ve sistem böyle sürerse pazar ve pazartesi İstanbul’da kar yağışı görülecek. Trakya’ya ve Türkiye’nin yüksek kesimlerine kar daha erken gelecek işte hava durumu detayları…

SINIRDAN GİRİŞ YAPTI! GELİYOR…

Balkanlardan ve özellikle Romanya üzerinden gelen soğuk hava etkisine giren Kırklareli beyaza büründü. Sabaha karşı etkisini göstermeye başlayan kar yağışı, bölgede etkili olmaya devam ediyor.
Meteoroloji yetkililerin, hafta başında yaptığı uyarıların ardından Trakya Bölgesi'nde soğuk hava ve kar yağışı etkili olmaya başladı. Hava sıcaklıkları 9-10 derece birden düşerken, özellikle Kırklareli'nin Bulgaristan sınırına yakın ilçelerinde ve Dereköy Sınır Kapısı'nda kar yağışı etkili oluyor. Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri de kar yağışının etkili olduğu ana arterlerde kar küreme ve tuzlama araçları ile çalışmalarını sürdürürken, trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyarıyor. Kar lastiği olmayan sürücülerin trafikte seyir etmemesini belirten ekipler, zincir kullanımı içinde uyarılarda bulunuyor.

resimid_4350811

7 SANTİMETREYE ULAŞTI!

Bölgede kar kalınlığı özellikle yüksek kesimlerde 7 santimetreye kadar ulaştı. Meteoroloji yetkilileri, bölgede kar yağışının Çarşamba gününe kadar etkisini sürdüreceğini ve gece hava sıcaklıklarının sıfırın altına düşmesiyle don olaylarının yaşanabileceğini belirtti.

İSTANBUL’DA KAR İÇİN TARİH BELLİ OLDU!

Yurdu etkisi altına alan soğuk hava dalgasının İstanbul’u en çok etkileyeceği gün bu pazar ve pazartesi günü olacak. Prof. Dr. Orhan Şen kar yağışı için pazar akşamını işaret etti.

KARLI HAFTA GELDİ

Türkiye’yi etkisi altına alan kar yağışı Meteoroloji’nin son verilerine göre her gün etkili olacak. Etkisini daha çok yüksek ve iç kesimlerde gösterecek olan kar yağışı etkisini önümüzdeki hafta ortasına kadar sürdürmeye devam edecek.

karli-hava-son-dakika

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...