İstanbul’da bayram tatili trafiği durma noktasına getirdi

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tatilinin hafta sonu tatiliyle birleşmesini fırsat bilip şehir dışına çıkmak için akşam saatlerinde araçlarıyla yola çıkan İstanbulluların yoğunluğu E-5 Karayolu’nda trafiği durma noktasına getirdi. Bu trafik üzerine bir de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın akşam saatlerinde Sabancı Center'da yapılan TÜSİAD toplantısına katılması, güvenlik açısından bazı yolların trafiğe kapatılması da etkili olunca sürücüler yer yer kontak kapatmak zorunda kaldı.

İstanbul’da bayram tatili trafiği durma noktasına getirdi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi tatilinin hafta sonu tatiliyle birleşmesini fırsat bilen İstanbulluların bir bölümü,  3 günlük tatili değerlendirmek üzere şehir dışına çıkmak için akşam saatlerinde araçlarıyla yola çıktı.

 

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Mesai saatinin bitiminde yaşanan rutin trafiğin üzerine tatil trafiği de eklenince, İstanbul'da bazı yollarda trafik akışı durma noktasına geldi.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın akşam saatlerinde Sabancı Center’da yapılan TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi toplantısına katılması, çevrede geniş güvenlik önlemleri alınarak Sabancı Center'a çıkan yolların trafiğe kapatılması da etkili olunca sürücüler yer yer kontak kapatmak zorunda kaldı.

FOTO: SÖZCU

FOTO: SÖZCU

FOTO: İHA

FOTO: İHA

E-5'in Ankara istikametinde yoğun trafik oluşurken, Haliç Köprüsü ile Mecidiyeköy arasında çekilen görüntülerde araçların güçlükle ilerlediği görüldü.

FOTO: SOZCU

FOTO: SOZCU

Özellikle E-5’in Ankara istikameti tatilci yoğunluğu nedeniyle trafiğin en çok sıkıştığı yolların başında geldi.

FOTO: SÖZCÜ

FOTO: SÖZCÜ

FOTO: İHA

FOTO: İHA

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...