Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da Hollandalı öğrenciye tecavüz girişimi! Park polisi yakaladı

İstanbul'da 19 yaşındaki Hollandalı üniversite öğrencisi G.H.'ye cinsel saldırı girişiminde bulunan 1 kişi 'Park Polisi'nce kıskıvrak yakalandı. Saldırgan suçlamaları reddetti. Genç kız kendisini evine götüren 'Turizm Polisi'ne 'Bileğini ısırdım' demesi, saldırganın tutuklanmasını sağladı.

Habip ATAM
21:45 -
İstanbul’da Hollandalı öğrenciye tecavüz girişimi! Park polisi yakaladı

Hollandalı G.H., Türkiye’de tıp okuyan arkadaşını ziyaret etmek için 15 Ağustos’ta İstanbul’a geldi. Genç kız, Esentepe Koreşehitleri Caddesi’ndeki arkadaşının evine gitti. G.H., önceki gün İstanbul’u dolaşmak için tek başına evden çıktı. Dönüşte, telefonunun navigasyon özelliği ile kaldığı evi bulmaya çalıştı. Ancak, yanlışlıkla Zincirlikuyu Mezarlığı’na girdi. Genç kız yolunu bulmaya çalışırken, Ercan G., modellikte yapan üniversite öğrencisine yaklaştı.

point-blur_aug302017_110304

TECAVÜZÜ BAHÇİVANLAR ENGELLEDİ

Iddiaya göre, yarım yamalak İngilizce konuşan Ercan G.,  “Çay içmek istersen misin” dedi. Cevap alamayan şüpheli daha sonra ise incir ikram etti. G.H. bu teklifide kabul etmeyerek yolunu devam etti. Bu sırada rahatsızlanmış numarası yapan Ercan G., bir mezarlık kenarına oturdu. Ercan G.’nin fenalaştığını düşünen G.H., yardım etmek istedi.  Bu sırada şüpheli genç kızı kolundan yakaladı. İddiaya göre, genç kızı elleriyle taciz eden Ercan G., G.H.’ye cinsel saldırıda bulunmaya çalıştı. Saldırgana direnen 19 yaşındaki Hollandalı kız, bağırarak yardım istedi. Sesi duyan 2 bahçivan genç G.H.’nin yardımına koştu. Bahçivanları gören saldırgan kaçarak uzaklaştı.

_20170830_102335

PARK POLİSİ YAKALADI

Gözyaşlarına boğulan genç kızı cinsel saldırıdan kurtaran 2 bahçıvan polise haber verdi. Devreye İstanbul Emniyeti’ne bağlı Şişli İlçe Emniyet Müdürlüğü “Park Polisi” ekipleri girdi. İki yıl önce başlatılan proje ile, yeşil alanlarda ve parklarda görev yapan “Park Polisi” ekipleri hemen çevrede arama başlattı. Ekipler, alınan eşgal bilgisi doğrultusunda arama yaparken Turizm Polisi’ne de bilgi verildi. Turizm Polisi olay yerine giderken, saldırgan yakalandı.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Ercan G., polis karakoluna götürüldü. İfadesi alınan G.H.’ye uzaktan saldırganı gösterildi. G.H., kendisine saldıranın Ercan G. olduğunu teyit etti. Ancak şüpheli Ercan G., tüm suçlamaları reddetti. Genç kız ifadesi sonrasında Turizm Polisi’ne teslim edildi.

img-20170829-wa0038

‘BİLEĞİNİ ISIRDIM’

Turizm Şube ekipleri G.H.’yi evine götürürken sohbet etmeye başladılar.  G.H., saldırgana karşı nasıl mücadele ettiğini anlatırken, “Bana çay ve incir teklifi etti. Reddettim… Fenalaştığını görünce, mezarlıkta olduğum için yakınını kaybetmiş birisi zannettim.Yardım etmek istedim.  Yaklaşınca kolumdan tutarak kendisine çekti. Neye uğradığımı şaşırdım. Elinden kurtulmak için bileğimi ısırdım” dedi.

img-20170829-wa0037

DİŞ İZİ DELİL OLDU

Genç kızın ifadesinde söylemeyi unuttum “Bileğini ısırdım” sözü, hemen Şişli ekiplerine bildirildi. Ellerinde genç kızının verdiği eşkal bilgisi  ve tespit dışında delil olmayan polis, şüphelinin bileğine baktı. Genç kızın diş izleri tespit edilerek fotoğraflandı. Delil, tutanak altına alınması için hastaneden ikinci kez rapor alındı. Bu durum, şüphelinin “Saldıran ben değildim” yalanını engelledi. Ayrıca genç kızın Ercan G.’ye direndiğinin de ispatı oldu.

TUTUKLANDI

Emniyet’teki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli, elde edilen deliller ışığında tutuklandı. Genç kızı arayan polisin, şüphelinin tutuklandığı bilgisini vermesini sevinçle bağırarak karşıladığı ve “Polise teşekkür ettiği” öğrenildi.

  • İKİ YENİ BİRİM ETKİN OLDU

Genç kıza saldıran şüphelinin yakalanmasında büyük çaba gösteren “Park Polisi” projesi 2 yıl önce hayata geçirildi. Ekipler ilk 6 aylık çalışmada IŞİD’li bir canlı bomba şüphelisinden, uyuşturucu kaçakçılarına çok sayıda şüpheliyi gözaltına aldı. Olay sonrasında genç kızın ifade aradığından evine bırakılmasına kadar yanında olan  “Turizm Polisi” ise bu yıl başlatılan proje ile daha aktif hale getirildi. Turistlerin karşılaştıkları sorunları daha etkin şekilde çözmek için “Milyontaşı Huzur İstanbul”  adı ile bağlantılan projenin tanıtımında konuşan İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan “Turistlerin mal ve can güvenliğini en üst seviyede sağlamalıyız. Yeni proje ile ilimizi gezmeye gelen turistlerin sorunlarına anında müdahale edecektir. Turistlerin ulaşım, alışveriş ve eğlence alanlarında denetim arttırılacaktır. Kendilerine rehberlik hizmeti verilecek” demişti.

Son güncelleme: android-time 23:51 30.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more