İstanbul’da IŞİD operasyonu: 1 ayda 211 gözaltı

İstanbul Polisi, IŞİD’in YTS (Yabancı Terör Savaşçıları) yapılanmasına yönelik yeni bir operasyon düzenledi. Yılbaşı öncesinde çalışmalarını yoğunlaştıran ekipleri 28 şüpheliyi gözaltına aldı. Aralık ayı içerisinde daha önce düzenlenen 6 operasyonda 183 IŞİD’li yakalanmıştı.

İstanbul’da IŞİD operasyonu: 1 ayda 211 gözaltı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma İstanbul Emniyeti'ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekiplerince gerçekleştirildi. TEM Polisi, IŞİD'e yönelik yeni bir hücre tespit edilmesiyle harekete geçti. YTS'lerden oluşan hücre üyeleri teknik ve fiziki takiple belirlendi. Araştırmalarda, Sultanbeyli, Pendik, Bağcılar, Kadıköy, Çekmeköy ve Batman'da 29 adres belirlendi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından operasyon kararı alındı.

TEM Operasyon Timi ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri belirlenen adreslere dün operasyon düzenledi. Baskında, 28 şüpheli gözaltına alındı. Adreslerdeki aramalarda 1 pompalı tüfek ve dijital malzemeler ele geçirildi. Yılbaşı öncesinde operasyonlarını hızlandıran TEM Polisi, Aralık ayındaki 6 operasyonda 183 şüpheliyi gözaltına almıştı. Son operasyonla yakalananların sayısı 211'e ulaştı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...