Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da lüks rezidansa uyuşturucu baskını

İstanbul Polisi'nin dün gece 4 ilçede düzenlediği operasyonda 13 şüpheli gözaltına alındı. Baskın yapılan adresler arasında lüks bir rezidastaki dairede bulunurken, çok miltarda ve farklı türde uyuşturucu ele geçirildiği öğrenildi.

Habip ATAM
Güncellenme: 11:01, 06/07/2017
İstanbul’da lüks rezidansa uyuşturucu baskını

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Anadolu Yakası’nda uyuşturucu satan bir şebeke belirledi. Şebeke üyelerinin tespit edilerek yakalanması için 6 ay önce çalışma başlatıldı. Teknik ve fiziki takipler sonucunda zehir tacirlerinin üyeleri ve adresleri belirlendi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Araştırmaların tamamlanmasının ardından operasyon kararı alındı. Narkotik Operasyon Timi ve Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri, Kartal, Pendik, Tuzla ve Ümraniye’deki adreslere eş zamanlı baskın düzenledi. Aralarında Pendik’teki lüks bir rezidans dairesinin de bulunduğu 15 adrese düzenlenen baskında,  13 şüpheli gözaltına alındı. Yapılan aramalarda ise, 20 kilo gerektiği değiştirilmiş ve esrardan 7 kat zararlı olan Skunk türü Hint keneviri, 720 gram kokain,  34 adet ecstasy hap ile 5 tabanca, 162 mermi ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

(Oğuzcan YAZAR-HA)

Yayınlanma Tarihi:08:13,