Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da PKK operasyonu: 14 gözaltı

İstanbul TEM Polisi, terör örgütü PKK'nın gizli şehir yapılanması KCK/TM için HDP binasından eleman yetiştiren örgüt üyelerine operasyon düzenledi. Baskında 14 şüpheli gözaltına alındı.

Habip ATAM
Güncellenme: 11:17, 28/07/2017
İstanbul’da PKK operasyonu: 14 gözaltı

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) terör bölücü örgütü PKK’nın şehir yapılanmasında bazı hareketlilikler belirledi. Bunun üzerine çalışma başlatıldı. Araştırmalarda örgütün şehir yapılanması Kürdistan Topluluklar Birliği/ Türkiye Meclisi (KCK/TM) için üst düzey eleman yetiştiren bir yapı belirlendi. Yapının Bağcılar HDP İlçe Bakanlığı’na aktif olduğu anlaşıldı. Araştırmalarda 15 şüpheli belirlendi. Çalışmaların tamamlanmasının ardından, şüphelilerin yakalanması için operasyon kararı alındı.
TEM Operasyon Timi ve Özel Harekat Polisi, Güngören, Avcılar, Arnavutköy, Sultangazi, Bağcılar, Büyükçekmece’de ve Fatih’teki bazı adreslere el zamanlı operasyon düzenlendi. Baskınlarda 12 şüpheli gözaltına alındı. Yakalanan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.