Sözcü Plus Giriş

İstanbul’da PKK’ya TEM darbesi

İstanbul TEM polisi, hain terör örgütü PKK'nın sözde kuruluş yıldönümü 15 Ağustos'ta şiddet içerikli eylemler yapacağı bilgisi üzerine operasyon düzenledi. Eş zamanlı baskınlarda 12 şüpheli gözaltına alındı.

Habip ATAM
13:32 -
İstanbul’da PKK’ya TEM darbesi

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, bölücü terör örgütünün eylem hazırlığı yaptığını belirledi. Araştırmalar, hain terör örgütü PKK/KCK’nın, Hakkari Şemdinli ve Siirt Eruh ilçelerinde 15 Ağustos 1984 tarihinde gerçekleştirdiği ilk silahlı eyleminin yıl dönümünde İstanbul’da şiddet içerikli korsan gösteri, silahlı saldırı gibi eylem hazırlığında olduğunu ortaya koydu. TEM polisi, kanlı eylemleri sözde kuruluş yıl dönümü olarak kutlayan terör örgütünün planlarının detaylarını ortaya çıkarmak için geniş kapsamlı çalışmalar yaptı. Teknik ve fiziki takiplerle 18 şüpheliyi belirledi. Çalışmaların tamamlanmasıyla şüphelilerin yakalanması için operasyon kararı alındı.

TEM Operasyon Timi ve Özel Harekat Polisi  Arnavutköy, Bahçelievler, Bağcılar, Beyoğlu, Esenler, Pendik ve Sancaktepe ilçelerinde belirlenen adreslere  baskın düzenledi. Eş zamanlı düzenlenen operasyonlarda 12 şüpheli gözaltına alındı. Aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman ele geçirildi.

Yakalanan şüpheliler Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more