DHKP-C’nin canlı bomba hazırlığına TEM darbesi

İstanbul TEM Polisi'nce dün dün sol terör örgütü DHKP-C'ye yönelik Okmeydanı'nda düzenlenen operasyonun ardından Armutlu'da da baskın düzenlendiği öğrenildi. Operasyonda, polis kıyaferleri ele geçirildiği öğrenildi.

DHKP-C’nin canlı bomba hazırlığına TEM darbesi

İstanbul Emniyeti’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri, sol terör örgütü DHKP-C içerisinde önemli bir hareketlilik olduğunu belirledi. İstihbarat birimleri, DHKP-C’nin, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 7 Kasım’da düzenlendiği operasyon sonrasında “intikam eylemi” hazırlığı yaptığını belirledi. Araştırmalarda, Tunceli Ced Vadisi’nde F-16’larla düzenlenen ve 10 DHKP-C’linin öldürüldüğü operasyona karşılık, örgütün canlı bomba eylemi hazırlığında olduğu tespit edildi. Bunun üzerine çalışmalar derinleştirildi. Sol terör örgütü üyesi bir kişinin “canlı bomba” olmak üzere İstanbul’a geldiği anlaşıldı.

Araştırmalar tamamlanınca TEM Polisi kapsamlı bir operasyon düzenledi. Çok sayıda Özel Harekat ve TEM operasyon timi ile Okmeydanı’daki Gençlik Federasyonu’na baskın yapıldı. Canlı bomba olmak için İstanbul’a geldiği iddia edilen şüphelinin de aralarında bulunduğu 5 şüpheli yakalandı.

İstanbul'da eylem hazırlığındaki 15 PKK'lı terörist yakalandı İlginizi Çekebilir İstanbul'da eylem hazırlığındaki 15 PKK'lı terörist yakalandı

Polis sabaha karşı da başka bir hedefe yönelik operasyon düzenledi. Örgütün farklı bir hücresine yönelik Sarıyer’deki bazı adreslere girildi. Yapılan aramalarda çok sayıda polis kıyafeti ve bazı örgütsel döküman ele geçirildi. Ayrıca operasyon yapılan evlerde yapılan aramalarda ise, eylemde kullanılabileceği tahmin edilen 2 gaz maskesi,1 kurusıkı tabanca, 1 sprey boya ele geçirildiği ve soruşturmanın çok yönlü olarak devam ettiği belirtildi. Araştırmaların sürdüğü öğrenildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...