TBMM Başkanlık makamında halı farkı! İşte önceki ve sonrası…

TBMM Başkanlığı’nın, 26. Dönem 1. Devre için hazırlattığı ‘çalışma raporunda’ 52 metrekarelik özel halının fotoğrafları da yer aldı. Halıyla son rötuşu yapılan makam odasının önceki ve son hali arasındaki inanılmaz 'fark' da dikkat çekti.

TBMM Başkanlık makamında halı farkı! İşte önceki ve sonrası…

Hazırlanan kitabın Başkanlık Makamı bölümünde “Yıpranan mobilyalar, halı, perde ve avizeler yenilenmiştir. Tavana kalemişi süsleme yapılmıştır” denildi.

İşte makam odasının önceki ve son hali arasındaki fark...

İşte makam odasının önceki ve son hali arasındaki fark…

Yenilenen makama serilen halı, Kocaeli Hereke'de bulunan ve Meclis Milli Saraylar'a bağlı olan fabrikada tek parça olarak dokutuldu. 52 metrekare halının benzeri bulunmuyor. CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, kitaptaki makamla ilgili fotoğraflar üzerine soru önergesi verdi.

05aytugatici15cm

“KRAL DAİRESİ GİBİ”

Atıcı, “Makam odasının yeni hali, yıllardır kullandığı sade halinden son derece şatafatlı ve kral dairelerini andıran bir görüntüye kavuşmuştur” dedi. Atıcı, şu soruları yöneltti: “TBMM Başkanı'nın makam odasındaki eşyalar yıpranmadığı halde, tavan ve duvarlar yıkılıp dökülmediği halde neden yenilenmeye ihtiyaç duyulmuştur? Yenileme işlemleri için ne kadar para harcanmıştır? Milletin Meclisi'nde yapılan bu tür harcamalar yakışık alıyor mu?”

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...