Sözcü Plus Giriş

En güzel Anneler Günü mesajları: Anneler Günü kutlu olsun! (2017)

Anneler Günü bu sene'de 14 Mayıs tarihinde kutlanıyor. Her sene olduğu gibi bu yıl da en güzel Anneler Günü mesajları haberimizde yer alacak. Sizin için her türlü fedakârlığı yapan annenize mutlu edecek en güzel Anneler Günü mesajları ve sözleri haberimizde. Ayrıca haberimizde en güzel Anneler Günü hediyelerini de bulabilirsiniz...

null
Güncellenme: 15:17, 14/05/2017
En güzel Anneler Günü mesajları: Anneler Günü kutlu olsun! (2017)

Annelerimiz hepimizin vazgeçilmezi, çok sevdiğimiz annelerimiz için en güzel Anneler Günü mesajları ve Anneler Günü’ne dair ayrıntılar habeirmizde yer alıyor. Onların bu özel günde yüzlerinde tebessüm oluşturabilmeniz için en güzel, anlamlı Anneler Günü mesajları ve Anneler Günü’nün tarihe dair detaylar haberimizde. İşte Anneler Günü mesajları ve ayrıntılar…

ANNELER GÜNÜ MESJALARI

Aneler günü her sene mayıs ayının ikinci pazarı kutlanıyor. 2017 yılında Mayıs ayının ikinci pazarı ise, 14 Mayıs'a denk geliyor. Anneler Günü alabileceğiniz hediyelere fikir vermek amacıyla tavsiyeler ve güzel bir mesajla renklendirmek için Anneler Günü mesajlarını sizler için haberimizde hazırladık. İşte Anneler Günü mesajları ve hediye önerileri…

– Sen hayatımın kutup yıldızı oldun. Nereye gidersem gideyim ışığının altında sevginle uyudum. Doğru yolu buldum. Seni seviyorum annem.
– Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; annem derdim canım annem seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Anneler günün kutlu olsun.
– Biraz şans, biraz sevgi ve sabır, birer parça zaman, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere, hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “hayat pastası” yapabiliriz sanırım… Anneler günün kutlu olsun canım annem!
– Biricik annem.. Anneler günün kutlu olsun. Her zaman senin küçük bebeğinim..
– Anneler çiçek gibidir, onları hep mis kokulu yerlerde görebilirsin, senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin. Anneler günün kutlu olsun canım anam.
– Senin kucağın, senin merhametin beni yaşama bağlıyor sevgili anneciğim. Anneler günün kutlu olsun.
– Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Anneler günün kutlu olsun benim melek annem.
– Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişimde ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Anneler günü kutlu olsun.
– Anne senin yüreğin taş olsa dayanır mı, kuş olsa, çiçek olsa, gündüz olsa, kırılmaz mı? Acıdan bir sap menekşenin boynu bu kez dağlar doğursun beni anne. Sen de ılık bir yağmur ol durmadan yağ kanayan yerlerime. Anneler günün kutlu olsun canım annem.

ANNELER GÜNÜ HEDİYE ÖNERİLERİ

Anneler Günü'nün en önemli konularından biri de hediye konusu, birçok kişi Anneler Günü'nde ne hediye alacağını düşünmekte. Anneler Günü'nde klasikleşmiş hediyeler olarak, çiçek, çikolata, kıyafet, takı, mücevher gibi hediyeler sıralansa da gelişen teknolojiyle anneler de değişti ve farklı hediye tercihleri de ortaya çıkmaya başladı. Farklı markalar yaptıkları kampanyalarla Anneler Günü'ne özel fırsatlar sunmaya başladı, çeşitli küçük ev aletlerinin yanı sıra, cep telefonu, tablet bilgisayar, kol saati gibi ürünlerle hediye arayanların aklına girmeye çalışan markalar, %70'lere varan Anneler Günü indirimleri uygulamakta.

Anneler Günü ne gibi hediyeler alabiliriz? Annelere özel alınabilecek hediyelerden birkaçı. Annemize alacağımız küçücük bir hediye onlar için büyük önem taşır. Annemize ona olan sevgimizi göstermemizin bir nişanesi olarak hediyeleri şunlardan seçebilirsiniz;
1) Buket Çicek
2) Kutu Çikolata (özel çikolatalı, çiçek mevyeler)
3) Küçük Ev Aletleri
4) Züccaciye, Mutfak Eşyaları
5) Giyim Eşyası
6) Takılar (Kolye, Küpe, Saat.. vb.)
7) Fotoğraf Çerçevesi
8) Duvar Saati
9) Annelere Özel Ödül Plaketleri (yılın annesi, yıldızım sensin vb.)

ANNELER GÜNÜ NASIL ORTAYA ÇIKTI?

Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün. Anneler Günü için hazırlanmış bir kutlama pastası. Üzerinde İngilizce olarak “Anneler günü kutlu olsun!” yazmaktadır. Anneler günü, anneleri onurlandıran özel bir gündür. Değişik günlerde ve değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Bu günü farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlarlar.
Anneler günü geleneği, Antik Yunanların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.
ABD'de Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Anneler Günü dünyada farklı günlerde kutlanır. En geniş şekilde Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanır.

Yayınlanma Tarihi:12:14,