Sözcü Plus Giriş

İşte Yassıada’nın son hali

Türk Demokrasi tarihine kara bir leke olarak yazılan Başbakan Adnan Menderes’in ve iki bakanın idam kararının verildiği Yassıada’nın kongre merkezi ve müzeye dönüştürülmesi projesinde inşaat çalışmalarında gelinen son durum havadan görüntülendi. Görüntülerde idam kararının verildiği salonun restore edildiği ve inşaat çalışmalarının devam ettiği görülüyor.

11:15 -
İşte Yassıada’nın son hali

27 Mayıs 1960 darbesinin en büyük tanığı olan Yassıada, demokrasi ve özgürlük adasına dönüşüyor.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Adanın kongre merkezi  ile müzeye dönüştürülmesinin ardından demokrasi ve özgürlük adası olarak anılacağı proje inşaatında gelinen son nokta havadan görüntülendi.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Çekilen görüntülerde İnşaat çalışmalarının son hız devam ettiği ve Başbakan Adnan Menderes'in, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ile Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın idam kararının verildiği salonun da restorasyon çalışmalarının devam ettiği görülüyor.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Demokrasi ve Özgürlük adası olarak da adlandırılan Yassıada da yapılmakta olan caminin kubbesi ve minaresinin büyük bir kısmı bitti.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

Adada aynı zamanda otel, kafe, restoran, heliport alanı, park, açık hava müzesi, meydan, kütüphane, idari bina, müze, konferans salonu, sergi salonu, seyir terası ve müze yapımı çalışmaları da hızlı bir şekilde devam etmekte.

FOTO:İHA

FOTO:İHA

İskele kurulması dev vinç ile yapılan kazık işlemleri de çekilen görüntülerde devam ettiği gözlemleniyor.

FOTO:İHA - Çalışmalar bittiğinde Yassıada böyle olacak.

FOTO:İHA – Çalışmalar bittiğinde Yassıada böyle olacak.

Yapılan çalışmalar sonrası Yassıada, demorkasi ve özgürlük adasına dönüşecek.
(İHA)

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more