Sözcü Plus Giriş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sürpriz danışman

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e üç yeni danışman atandı. Bir isim sürpriz yaratırken danışmanlar İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray'ın imzasıyla görevlendirildi. Peki kimdir Çiğdem Özer? Twitter'ı aktif bir şekilde kullanan Çiğdem Özer, yaptığı paylaşımlarda genellikle dedesi Aşık Veysel'den bahsediyor.

20:10 -
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e sürpriz danışman

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e üç yeni danışman atandı.

Yeniçağ’ın haberine göre, Akşener'in yeni danışmanları Yener Yıldırım, Orhan Erzurum ve Âşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer oldu.

Meral Akşener geçtiğimiz ay basın danışmanlığı görevine de Murat İde'yi getirmişti.

İLGİLİ HABERİlk trans güzel, Meral Akşener'e Twitter'dan LGBT sorusuİlk trans güzel, Meral Akşener'e Twitter'dan LGBT sorusu

AŞIK VEYSEL’İN TORUNU ÇİĞDEM ÖZER KİMDİR?

Aşık Veysel'in torunu olan Çiğdem Özer dedesinin ölümünden iki yıl sonra, 1975 yılında dünyaya geldi.

Uzun yıllar bankacılık yapan Özer dedesiyle ilgili yapılan toplantılara, panellere katılıyor ve konuşmalar yapıyor. Özer aynı zamanda İYİ Parti'nin kurucuları arasında yer alıyor.

Twitter’ı aktif bir şekilde kullanan Çiğdem Özer, yaptığı paylaşımlarda genellikle dedesi Aşık Veysel’den bahsediyor.

Yıllar önce verdiği röportajfa Çiğdem Özer dedesi için, ““O, bugünleri göremedi ama hayatının 72 yılını geçirdiği karanlık dünyada, gerçekleri tüm çıplaklığıyla görüp çevresine de anlatmaya çalıştı. İşte o karanlığın içindeki aydınlık, bugün de bizlere rehber olmaya devam etmeli. Soy ve mezhep ayrımcılığına karşı çıkmış, her daim sosyal görüşlü biri olmuş, anlayacağın kimseyi ‘öteki' saymamış. Gözleri görmese de geleceği görebilen bir barış elçisiymiş.” ifadelerini kullanmıştı.

İLGİLİ HABERAkşener'in partisi İYİ parti oy oranları nasıl? İşte son anket sonuçlarıAkşener'in partisi İYİ parti oy oranları nasıl? İşte son anket sonuçları
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more