İzmir’de asistan doktor 10. kattan atladı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde asistan doktor 10'ncu kattan kendini boşluğa bırakarak intihar etti. Kriz geçiren doktorun eşi aynı hastanede tedavi altına alınırken Cumhuriyet Savcısı olayla ilgili inceleme başlattı.

İzmir’de asistan doktor 10. kattan atladı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan doktor 10’ncu kattan kendini boşluğa bırakarak intihar etti. Biyokimya Asistanı olduğu öğrenilen Hasan Orhan Çetin (28) acil serviste tedavi altına alındı. İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Prof.Dr. Enver Altaş, Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada asistanın tüm çabalara rağmen kurtarılamadığını belirterek, “İntiharın sebebini bilmiyoruz Savcı birazdan gelecek” açıklamasında bulundu.

EŞİ KRİZ GEÇİRDİ

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’nın haberine göre intihar eden doktorun eşinin İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi. Hastaneye gelen Cumhuriyet Savcısı olayla ilgili inceleme başlattı. Hastane yönetimi ve tüm çalışanlar, büyük üzüntü yaşadı. Doktorun intihar sebebi araştırılıyor. Soruşturmasından sonra intihar sebebinin ortaya çıkabileceği belirtildi.

hasan-orhan-cetin

FETÖ OPERASYONU KAPSAMINDA AÇIĞA ALINMIŞ

Türk Sağlık Sen 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Doğruyol, doktorun geçtiğimiz cuma günü FETÖ operasyonu kapsamında açığa alındığını belirterek, “Vatana ihanet eden cezasını çeksin. Ama kamuda artık herkes birbirinden şüphelenir hale geldi. Suçlululuğu kanıtlanmadan insanlara suçlu muamelesi yapılması doğru değildir. Bir insanın suçsuzluğu
kanıtlanana kadar suçsuzdur. Bu insanların ailesi var çocuğu var çevresi var. Çok iyi irdelenmesi lazım” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...