Sözcü Plus Giriş

İzmir’den sonra Denizli’de orman yangını

İzmir'in Menderes ilçesinde 3 gündür devam eden orman yangını hala söndürülemezken, Tire ilçesinde ikinci bir orman yangını başladı. Denizli'nin Sarayköy'de de ormanlık alanda yangın çıktı. Yangının tehdit ettiği Kabaağaç ve Tekke mahalleleri boşaltıldı.

null
Güncellenme: 00:02, 04/07/2017
İzmir’den sonra Denizli’de orman yangını

Menderes ilçesinde 3 gün önce başlayan orman yangını hala devam ederken, bugün öğle saatlerinde Tire'ye bağlı Karateke köyü yakınlarında “Eski Tekke” olarak bilinen mevkiide orman yangını çıktı.

Rüzgarın da şiddetiyle büyüyen yangına 30 arazöz ve İzmir İtfaiyesi'ne bağlı çok sayıda itfaiye ekibi müdahale ediyor. Yangının sıçraması ihtimaline karşı çevredeki çiftlik ve hayvan barınakları çevresinde önlem alındı.

İlginizi ÇekebilirTürkiye yanıyor! Son 3 günde 147 yangın çıktıTürkiye yanıyor! Son 3 günde 147 yangın çıktı

Çevrede tarlası olan vatandaşlar ise, yangın tarlaya ulaşmadan önce kuru ot olan tarlalarını sürmeye başladı. Yangının çıkış sebebinin cam kırıkları ve aşırı sıcaklar olduğu ihtimali üzerinde durulurken, yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

 

DENİZLİ’DE YANGIN: İKİ MAHALLE BOŞALTILDI

Denizli’nin Sarayköy ilçesinin kırsal Kabaağaç Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda yangın çıktı.

denizli

Bugün saat 19.00 sıralarında Kabaağaç Mahallesi’nde başlayan va çıkış nedeni henüz belirlenemeyen yangını söndürmek üzere, Denizli Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 2 uçak, 4 helikopterle, çok sayıda arazöz ve orman işiçisi sevk edildi.

FOTO: İHA

FOTO: İHA

Alevlere havadan ve karadan müdahale sürerken, rüzgar ve sarp arazi nedeniyle söndürme çalışmalarında güçlük yaşandığı bildirildi. Yangının ilerlediği yönde bulunan kırsal Tekkeköy Mahallesi’nin, tedbir amaçlı boşaltılacağı öğrenildi.

Foto: İHA

Foto: İHA

Denizli’nin Sarayköy ilçesinin kırsal Kabaağaç Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda bugün saat 19.00 sıralarında başlayan yangının yerleşim yerlerine sıçrama ihtimaline karşı Kabaağaç ve Tekke mahalleleri boşaltıldı.

Foto: İHA

Foto: İHA

1 MAHALLE DAHA BOŞALTILDI

Kabaağaç ve Tekke mahallelerinin ardından Tırkaz Mahallesi de boşaltıldı. Havanın kararması nedeniyle söndürme çalışmaları kara ekipleriyle güçlükle sürdürülüyor.

Bu arada yangın bölgesine gelerek mahallelerin boşaltılması ve söndürme çalışmalarına destek veren Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, “Havanın kararması nedeniyle yangına havadan müdahale edilemiyor. Etkili rüzgar yangına müdahaleyi zorlaştırıyor. Önlem olarak iki köyümüzü boşalttık, Tırkaz köyümüzde de tahliye çalışmalarını sürdürüyoruz. Evini boşaltmayan vatandaşlarımızı ikna etmeye çalışıyoruz” dedi.

Yayınlanma Tarihi:18:19,