İzmir’de Sözcü’ye algı operasyonuna tepki

İzmir halkı SÖZCÜ'ye yapılan algı operasyonunu protesto etti.

İzmir’de Sözcü’ye algı operasyonuna tepki

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmir Şubeleri Konak Meydanı’nda Sözcü’ye destek için toplandı. Gazetemiz muhabiri Gökmen Ulu’nun ailesinin de hazır bulunduğu basın açıklamasında hukuksuzluğun bir an önce son bulması dile getirildi.

ADD İzmir Şubeleri Eşgüdüm Başkanı Doğan Aygen, basın özgürlüğünün demokratik toplumun temeli olduğunu söyledi. Aygen, “Amaçları Atatürkçü, Cumhuriyetçi bir gazeteyi susturmaktır. Doğruları öğrenmemize engel olmak demektir. Adelet sistemi çökmüş vaziyettedir” dedi. “Yobazın, gericinin, yıkıcının, hainin, satılmışın ve ihanetin girmediği tek il İzmir’dir. İnanıyorum Türkiye eninde sonunda İzmir olacaktır” diyen Ayden, baskılardan azim ve mücadele kurtulacaklarını aktardı.

sozcuye-destek-izmir-880-2

GÖKMEN YOLUNA DEVAM EDECEK

Gökmen Ulu’nun babası Mehmet Ulu, “Ülkemizde gazetecilik yapmak suçsa konuşulacak bir şey yok. Benim oğluma FETÖ’cü dediler. Ben oğluma FETÖ deniyorsa bütün ülkede herkes FETÖ’cüdür. Biz inanıyoruz ki bu ülkede hala adalet var. O adaletin çirkin tarafını işte böyle cesur çocuklar yıkacaktır. Bizim evdemizde Allah, devlet millet, bayrak konuşulur, Atatürk konuşulur. Atatürkçü olmak suçsa hepimiz suçluyuz. Şuna inananın ki gerek oğlum gerek ailesi dimdik ayaktayız. Yılmayacağız, yıldıramayacaklar, yolumuza devam edeceğiz. Benim oğlumda yoluna devam edecek” diye konuştu. Gökmen Ulu’nun kardeşi Çisem Ulu da mücadelenin devam edeceğini söyledi.

'Gökmen Ulu yalnız değildir' İlginizi Çekebilir 'Gökmen Ulu yalnız değildir' FETÖ çamuru bu gazetecilere yapışmaz İlginizi Çekebilir FETÖ çamuru bu gazetecilere yapışmaz

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...