İzmirliler dikkat! Yeni trafik düzenine yılbaşı ayarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Konak Tramvayı yapım çalışmaları nedeniyle Konak-Alsancak bölgesinde 27 Aralık Çarşamba günü başlayacağını duyurduğu yeni trafik düzeni, 2 Ocak 2018 Salı gününe ertelendi. Kararın, yılbaşı yoğunluğu sırasında yeni güzergaha uyum sorunu yaşanabileceği düşüncesiyle alındığı bildirildi.

İzmirliler dikkat! Yeni trafik düzenine yılbaşı ayarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen Konak Tramvayı çalışmaları kapsamında, kent merkezindeki trafik düzeninde 27 Aralık Çarşamba gerçekleştirileceği duyurulan değişiklik, yeni yıla bırakıldı. Yılbaşı alışverişlerinin yoğunluğu sırasında trafikte yeni güzergaha uyumda sorun yaşanabileceği düşüncesiyle, Çankaya ve Alsancak bölgesinde gerçekleştirilecek yeni uygulamanın 2 Ocak 2018 Salı gününden itibaren başlayacağı duyuruldu.
Fevzipaşa Bulvarındaki trafik akışını 19 Ekim tarihinden itibaren Basmane yönüne doğru tek yön olarak belirleyen Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu, Gazi Bulvarındaki trafik akışını da Konak istikametine doğru tek yön olarak belirledi. 2 Ocak’ta uygulamaya konulacak yeni trafik akışında, Gazi Bulvarındaki trafik Konak istikametine doğru tek yön olarak düzenlenecek. Cumhuriyet Bulvarının Gazi Bulvarı ile Fevzipaşa Bulvarı arasında kalan kısmı da yine Konak'a doğru tek yön olacak. Alınan UKOME kararına göre araçlar, Gazi Bulvarını, Dokuz Eylül Meydanına girişten itibaren deniz yönüne doğru kullanacak. Gazi Bulvarının tek yönlü kullanımını sağlayan karar kapsamında yapılacak diğer düzenlemeler ise şunlar:
– Cumhuriyet Bulvarının Gazi Bulvarı ile Fevzipaşa Bulvarı arasında kalan kısmı, Konak'a doğru tek yön olacak şekilde,
– Şehit Fethi Bey Caddesinin Fevzipaşa Bulvarı ile Vali Kazım Dirik Caddesi arasında kalan kısmı, Kazım Dirik Caddesinden Fevzipaşa Bulvarına doğru tek yön olacak şekilde,
– Halit Ziya Bulvarının Fevzipaşa Bulvarı ile Gazi Osman Paşa Bulvarı arasında kalan kısmı ise Fevzipaşa Bulvarından giriş olacak şekilde, Gazi Osman Paşa Bulvarına doğru tek yönlü olarak düzenlenecek.

Otobüs güzergahları değişiyor

2 Ocak 2018 tarihinde başlayacak yeni trafik düzeniyle birlikte, ESHOT Genel Müdürlüğü de bazı otobüs hatlarının güzergahında değişiklik yaptı. Buna göre:
– 12 numaralı Fahrettin Altay Aktarma-Halkapınar Metro, 121 numaralı Bostanlı İskele-Konak, 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı-Havalimanı, 253 numaralı Halkapınar Metro-Konak ve 920 numaralı Çiğli-Konak hatları, Alsancak istikametine gidiş yönünde Fevzipaşa, Halit Ziya ve Gazi bulvarlarını kullanacak.
– 63 numaralı Evka-3 Metro-Konak, 802 numaralı Egekent Aktarma-Konak, 811 numaralı Engelliler Merkezi-Montrö ve 930 numaralı Bornova-Konak hatları Alsancak yönüne gidişte Fevzipaşa Bulvarı, Çankaya Kavşağı, Gazi Osman Paşa Bulvarı ve Şair Eşref Bulvarı güzergahını takip edecek.
– 252 numaralı Halkapınar 2-Konak ile 302 numaralı Otogar-Konak hatları dönüş güzergahında Fevzipaşa Bulvarını, 251 numaralı Halkapınar-Konak hatları da gidiş yönünde Gazi Bulvarını kullanacak.
– 34 numaralı Esentepe-Konak, 39 numaralı İsmetpaşa Mahallesi-Konak, 42 numaralı Çınartepe-Konak, 44 numaralı Mersinpınar-Konak, 45 numaralı Gültepe-Konak, 46 numaralı Çobançeşme-Konak ve 838 numaralı Şirinyer Aktarma-Konak hatlarında hizmet veren otobüsler ise yine Konak’a giderken Gaziler Caddesinin ardından, Anafartalar Caddesi, 9 Eylül Meydanı, Gazi Bulvarı ve Cumhuriyet Bulvarı güzergahını takip edecek.
İZMİR (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...