‘Daha fazla sorun yaratmadan gittiği için teşekkür ediyorum’

Önceki gün sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa eden İstanbul'un Esenyurt İlçe Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu'nun bu kararının yankıları sürüyor. Yüksek Mimar Hüseyin Demir, istifa eden Kadıoğlu için "13.5 yılda oluşturduğu sorunların üstüne, yeni sorunlar eklemeyerek istifa ettiği için teşekkür ediyorum" dedi.

‘Daha fazla sorun yaratmadan gittiği için teşekkür ediyorum’

Esenyurt’un Necmi Kadıoğlu döneminde birçok problemle yüz yüze kaldığının savunan Demir, “Yeni sorunlar yaratmasına sağılık sorunları mı elvermedi, Esenyurt’ta imarını değiştirecek sosyal alan mı kalmadı, kat iznini artıracak ucube beton yığınları mı kalmadı” diyerek eleştirilerde bulundu.

FOTO:İHA - Kadıoğlu sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etti.

FOTO:İHA – Kadıoğlu sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etti.

13,5 yılda Esenyurt’un sorunları hızla arttı

Yüksek Mimar Hüseyin Demir, Esenyurt ilçesi son yıllarda Türkiye gündeminde birçok sorunla karşı karşıya kaldığına şu sözlerle dikkat çekti: “Esenyurt’ta son yıllarda uyuşturucu madde kullanımı arttı. Bunun yanı sıra toplu taşıma sorunu, imar kirliliği, kişi başına düşen yeşil alanların ve sosyal alanların az olması da ilçe halkının yaşamını olumsuz etkiledi. Modern gecekondu mahallelerinin oluşmaya başlaması, müteahhitlerin boş buldukları her yerde beton ucube yapılar yükseltme çabaları, deprem alanlarının imara açılması, işsiz genç sayısının fazla olması, ticaret merkezi olmamasına rağmen imar planlarında 1+1 konut tiplerinin yaygınlaşması ile birlikte ilçede fuhuş sektörünün palazlanması gibi ciddi sorunlar ile Esenyurt ilçesini ve burada yaşayan halkı olumsuz etkiledi.”

“Yeni belediye başkanı Esenyurt’un sorunlarına çözüm odaklı yaklaşmalı”

“Dile getirdiğim bu sıkıntı ve problemler Esenyurt ilçemizde yaşayan binlerce akrabam ve dostlarımın sürekli feryat ettiği sıkıntılar” diyen Demir; “Tayyip Erdoğan’ın “Biz 'İstanbul'a ihanet ettik” sözünün anlamı istifa eden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun yarattığı sorunların görülmesi ile söylendiğini görüyoruz. 48 mahalleden meydana gelen yaklaşık 1 milyon kişinin yaşadığı, İstanbullunun göz bebeği olan Esenyurt’ta yeni belediye başkanının tüm sorunlarına çözüm odaklı yaklaşmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...