Sözcü Plus Giriş

Kahraman, ismini beğenmedi o tatlı menüden çıkarıldı

Meclis restoranlarında özel olarak yapılan bir tatlı, ismi nedeniyle tarih oldu. "Vişneli Tayfır" tatlısı Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın eleştirisi üzerine menüden çıkartıldı.

Veli TOPRAK
07:32 -
Kahraman, ismini beğenmedi o tatlı menüden çıkarıldı

Edinilen bilgiye göre; Kahraman, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden protokolle devralınan TBMM'ye ait Ala Restaurant'ta geçtiğimiz haftalarda yemeğe gitti. Menünün tatlı bölümünde ‘Vişneli Tayfır' yazdığını gören Kahraman, “Bu nasıl tatlı ismi… Bizim baklavamız, aşuremi, sütlacımız var” dedi.

Başkanın eleştirisi üzerine TBMM'de ve Meclis'e ait sosyal tesislerde, menüden “Vişneli Tayfır” çıkartıldı. Tatlı nedeniyle 2014 yılında tartışma da yaşanmıştı. Meclis lokantasında çalışan bir personel, eşine açtığı işyerinde “Vişneli Tayfır” yaptırdı. Bu bilgi soru önergesine konu olunca TBMM Başkanlığı “Meclis'e Özel” bu tatlı için soruşturma açtı. Uzun yıllardır Meclis menüsünde bulunan ‘'Vişneli Tayfır'' tatlısı, vanilyalı puding, vişne suyu, petibör bisküvi, irmik, süt ve şekerden yapılıyor. İsmini nereden aldığı ise bilinmiyor.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 07:38 17.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more