Kaldırılan Atatürk heykelinin yerine kardan Atatürk!

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesi'nde bu yıl 10'uncusu düzenlenen ve 2 gün sürecek Kardan Adam Şenliği başladı. Rize il merkezinde yeri değiştirilen Atatürk Anıtı'nın şenlik alanında kardan benzeri ilgi odağı oldu.

Kaldırılan Atatürk heykelinin yerine kardan Atatürk!

Çamlıhemşin İlçesi’nin bin 350 rakımlı Ayder Yaylası’nda, Çamlıhemşin Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneği’nce düzenlenen şenlik kar yağışı altında başladı. Horon oynayan katılımcılar, naylon ve otomobil şambrelleri ile kayak yaptı.

ataturk

Rize’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndan kaldırılarak valilik önündeki tören alanına konulan Atatürk Anıtı’nın, Naci Edi ve arkadaşlarınca kardan yapılan benzeri büyük ilgi gördü. Gençler, 3.5 metrelik anıt önünde Türk bayrağı ile fotoğraf çektirdi.

atatrkk

Şenlik, yarın Kayak Federasyonu tarafından 108 sporcunun katılımı ile düzenlenecek olan 2’inci Biatlon Türkiye Şampiyonası ile sona erecek.

NE OLMUŞTU?

Rize’de, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda yenileme projesi kapsamında Atatürk anıtının kaldırılarak valilik önündeki tören alanına taşınması için çalışma yapılmıştı. Yaşanan bu olay Türkiye’de büyük tartışmalara neden olmuştu.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...