Mevlid kandili mesajları: İşte en anlamlı, güncel ve resimli 2017 kandil mesajları

Mevlid Kandili İslam Alemi için önemini atılan mesajlarla ve sosyal medya paylaşımları ile de kendini gösteriyor. Bu nedenle bu mübarek güne uygun anlamlı mesaj arayışı içinde olanlara özel mesajları derledik. Hicrî Rebiülevvel ayının onikinci gecesi Hz. Muhammed'in doğum gecesinde Mevlid Kandili kutlanır. Mevlid Kandili yani Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) doğumunu ifade eden bu önemli günde resimli, yazılı kandil mesajlarıyla günün anlam ve önemini ifade etmek isteyenlerin faydalanabileceği en güzel kandil mesajları haberimizde...

Mevlid kandili mesajları: İşte en anlamlı, güncel ve resimli 2017 kandil mesajları

Bugün islam alemi Mevlid kandilini dualarla kutluyor ki biz de bu özel günü yakınlarınızla paylaşmanız için haberimizde çeşit çeşit en güzel Mevlid kandili mesajlarını derledik. Hicrî Rebiülevvel ayının onikinci gecesi Hz. Muhammed’in doğum gecesinde Mevlid Kandili kutlanır. Vatandaşlar sevdiklerine, tanıdıklarına kandil mesajı atarken onları hatırladıklarını da gösteriyor. Haberimizde kandilin önemine dair ayrıntıları ve sosyal medyadan gönderebileceğiniz en anlamlı kandil mesajlarını bulabilirsiniz…

MÜBAREK KANDİL GÜNÜNE ÖZEL MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI

Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.,

Dua ve ibadetlerinizin kabul olması dileğiyle.. Mevlid Kandiliniz mübarek Olsun

Mübarek günler vardır , beraberce kutlamak için . Mevlid Kandiliniz mübarek olsun.

kandil-mesajları

– Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

– Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

– Kalpler vardır ,sevgiyi yaşatmak için,İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mubarek günler vardır, Beraberce kutlamak için..

– Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarınızın Rabbin yüce katına iletilmesine vesile olan kandiliniz mübarek olsun.

mevlid-kandili-1

MEVLİD KANDİLİ ANLAMI VE ÖNEMİ

Mevlid; doğum zamanı, doğulan yer ve zaman anlamına gelmektedir. Peygamber Efendimiz (sav)'in doğduğu geceye Mevlid Gecesi denir. Bu gece aynı zamanda Rebiülevvel ayının onikinci gecesidir.

Dünyanın her kesiminden Müslümanlar, her sene bu geceyi Mevlid Kandili olarak kutlamaktadır. İslam'da Hz Muhammed (sav)'in doğum günü farklı mezheplerde kutlanır. Sünniler Rebiülevvel ayının Onbirinci gecesini Onikinci'ye bağlayan geceyi, Şiiler ise 17. günü Mevlid günü ve 17'ye dönen geceyi de Mevlid Gecesi olarak adlandırırlar. Bu iki tarih arasındaki haftayı da Kutlu Doğum Haftası olarak ilan etmişlerdir. Peygamber Efendimiz (sav)'in doğumu tüm Müslüman Alemin de kutlu doğum haftası olarak adlandırılarak bir hafta kutlanılır. Bu hafta Müslümanların bayramıdır.

Mevlid Kandili insanı insan yapan bütün güzelliklerin toplandığı rahmet elçisi Hz. Peygamberin (sav)'in doğumunu kutladığımız, onun bireysel ve toplumsal hayatımızı aydınlatan insanlık ve merhametini, insaf ve adaletini, sabır ve metanetini, kerem ve cömertliğini, insanlığa sunduğu değerleri anlayıp hayatımızı onun yüce ahlâkıyla güzelleştireceğimiz bir tazelenme haftasıdır.

KANDİL TARİHLERİ

3    Recep    1438    Regaib Kandili    28/29 Mart 2017    Sal/Çar
27    Recep    1438    Miraç Kandili    23/24 Nisan 2017    Paz/Pt
15    Şaban    1438    Berat Kandili    10/11 Mayıs 2017    Çar/Per
27    Ramazan    1438    Kadir Gecesi    21/22 Haziran 2017    Çar/Per
12    Rebîulevvel    1439    Mevlid Kandili    29 /30 Kasım 2017    Çar/Per

İslam alemi Peygamber efendimiz Hz. Muhammed (SAV) dünyaya geldiği gece olan Mevlid Kandili’ni bekliyor. Mevlid Kandili, Rebiülevvel ayının 11. ve 12. günlerini bağlayan gecedir. Peygamber Efendimizin doğum günü, Mevlid Kandili olarak idrak edilir. Bu mübarek gece Kasım ayının hangi gününe denk geliyor? Okunacak dualar ve yapılacak ibadetler hangileri? Müslüman Alemi tarafınca bu özel gece bir hafta süre ile dua ve Kuran-ı Kerim eşliğinde kutlanmaktadır.

EN GÜNCEL KANDİL MESAJLARI

Bu mübarek günde birbirinin kandil gününü tebrik etmek isteyen vatandaşlar kandil mesajlarını arama motorları üzerinde araştırıyor. Mevlid Kandili ile ilgili aramalar Google üzerinde en çok arananlar arasında yer alırken, kandil ile ilgili diğer detaylar da vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Biz de sizler için bugünün anlam ve önemine uygun kandil mesajlarını derledik. İşte Mevlid Kandili mesajları…

Mevla çekirdeğe orman gizlemiş, yılanın zehrine derman gizlemiş, tahıl tanesine harman gizlemiş, mübarek gecelere cennet gizlemiş, hayırlı kandiller.

Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi? Kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin.

Tövbe güvercini kalbe konsun af dalgalar saadetkervana gelip kapında dursun. Bütün melekler sizinle, dualarınız kabul Mevlid Kandilin Mübarek Olsun…

resimli-kandil-mesajlari

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Mevlid Kandilin Mübarek Olsun…

Bu gece mevlid gecesi dua edelim. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız af olsun. Mevlid Kandilin Mübarek Olsun…

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun. İlahi esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

Yağmurun toprağa hayat verdiği gibi dualarında hayat bulacağı bu gecede dua bahçesinde yeşeren fidan olmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun.

Her tomurcuk yeni bir gülün, her gül yeni bir baharın, her kandil yeni rahmetlerin habercisidir. Rahmet ve mağfiret dolu kandil geçirmenizi dileriz.

Yakınlık ne mekânda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır kandiliniz mübarek olsun.

Mevlid Kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Bugün İslam alemi Mevlid kandilini dualarla kutluyor ki biz de bu özel günü yakınlarınızla paylaşmanız için haberimizde en güzel, en anlamlı, en popüler Mevlid Kandili mesajlarını derledik. Sevdiklerini bu kutsal günde mutlu etmek isteyen tüm yurttaşlarımız ister sosyal medya hesaplarından isterse de SMS olarak mesaj paylaşımında bulunabilir. İşte en güzel en popüler en çok kullanılan kandil mesajları ve dualar. Mevlid kandiliniz kutlu olsun!

KANDİLLERDE DOLUP TAŞAN BAZI TARİHİ CAMİLER

SÜMBÜL EFENDİ CAMİSİ

Kandil günleri, vatandaşların dini vecibelerini yerine getirdiği, sevdikleriyle kandilleştiği, kandili en güzel şekilde idrak etmeye çalıştığı günler oluyor. Kandil günlerinde kandil mesajları da yoğun olarak ilgileniliyor. Bugün Mevlid Kandili ve sevdiklerinizle bu mübarek günü Mevlid Kandili mesajları ile paylaşabilirsiniz. Mevlid Kandili Hicri takvime göre Rebiülevvel ayının onikinci gecesi kutlanır ve Mevlid Kandili’nin önemi İslam Peygamberi Hz. Muhammed’in doğum gecesi olmasından kaynaklanır. evlid Arapça'da “ve-le-de” kökünden türetilmiş bir kavramdır. Bu önemli günde kandil mesajları ile sevdiklerinizi hatırlayın. Bugün kandil, birçok müslüman bugünü en güzel şekilde, ibadetle, duayla geçirecek. Mevlid Kandilini kutlamak için sevdiklerinize atabileceğiniz en güzel kandil mesajlarını haberimizde derledik.

MEVLİD KANDİLİ MESAJLARI

Gül bahçesine girenler gül olmasa da gül kokarlar, kainatın en güzel gülünün kokusu üzerinizde olsun. Kandiliniz mübarek olsun.

Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, kandilin mübarek olsun.

Fani Dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

mevlid-kandili

Rabbimden çiçek istedik kırları verdi, ağaç istedik ormanları verdi, su istedik denizleri verdi, dost istedik bu numarayı verdi. Kandiliniz mübarek olsun.

Sen öyle bir insan ol ki akıllar dursun, sen ona buna değil Allah’a kulsun. Ziynetler içinde parlayan bir nursun, senin gibi bir dostun kandili mübarek olsun.

Güneşi yüreğinde gözleri ufuklarda muhabbet yolcuları arasında cennet hesabı yapmayan cennetlikler arasında olmanın duasıyla hayırlı kandiller.

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

mevlid-kandili

Bugün İslam alemi Mevlid kandilini dualarla kutluyor ki biz de bu özel günü yakınlarınızla paylaşmanız için haberimizde en güzel, en anlamlı, en popüler Mevlid Kandili mesajlarını derledik. Sevdiklerini bu kutsal günde mutlu etmek isteyen tüm yurttaşlarımız ister sosyal medya hesaplarından isterse de SMS olarak mesaj paylaşımında bulunabilir. İşte en güzel en popüler en çok kullanılan kandil mesajları ve dualar.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...