Sözcü Plus Giriş

Kanseri yendi, kazaya kurban gitti

9 yıl mücadele ettiği kanseri yenen, 11 yaşındaki Mehmet Yağcı, kazaya kurban gitti. Okuldan döndüğü servis minibüsünün altında kalan minik Mehmet hayatını kaybetti.

21:56 -
Kanseri yendi, kazaya kurban gitti

Yürek yakan olan Gaziantep’te meydana geldi. Şükriye Göğüş İlkokulu’nda öğrenim gören Mehmet Yağcı ile kardeşi 9 yaşındaki Batuhan Yağcı, 25 yaşındaki E.D. yönetimindeki servis minibüsüyle evinin önüne geldi.

Kardeşlerden Mehmet Yağcı, servisten indikten sonra çantasını düşürdü. Mehmet Yağcı, çantasını almak için eğildiği sırada minibüs hareket etti. Ön tekerin altında kalan Yağcı, yaralandı.

kan-2

TÜM MÜDAHALELERE RAĞMEN KURTARILAMADI

E.D., minibüsle Mehmet Yağcı’yı yakındaki özel bir hastaneye götürüldü. Acil serviste müdahale edilen Mehmet Yağcı, doktorların çabasına karşın kurtarılamadı. Yağcı’nın cenezasi, otopsinin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

KANSERLE SAVAŞIYORDU

Kardeşi Batuhan ile aynı sınıfta okuyan Mehmet Yağcı’nın 6 aylıkken beyninde tümör bulunduğunun belirlendiği, 9 yıl süren tedaviyle kanseri yendiği ve 1 böbreğinin de ameliyatla alındığı belirtildi. Mehmet Yağcı’nın babası Ali Yağcı, serviste hostes bulunmamasına isyan etti. Oğlunun uzun yıllar kanser tedavisi gördüğünü vurgulayan baba Yağcı, “Oğlum 6 aylıkken kansere yakalandı, kafasında tümör çıktı. 5 sene boyunca Ankara’da tedavi gördü. Son 2 senedir hastalığı atlatmıştı, durumu iyiydi.

kan-3

“KARDEŞİ ŞOKTA”

Okulla evimizin mesafesi 1 kilometreden azdı, ama yine de servis tuttum. Servis şoförü oğlumu kapının önünde bıraktıktan sonra çocuk daha ayrılmadan sokaktan çıkmak için geri manevra yapmış. Çocuk inerken elinden çantası düşmüş, onu almaya çalışırken ve servis kapısı daha kapanmadan geriye doğru hareket etmiş ve ezmiş çocuğu. Kardeşi Batuhan da şu an şokta. Okula gidemiyor. Ben gece çalışıyordum. Olay olduğunda servis sürücüsünün kendisi alıp hastaneye götürmüş çocuğu. Telefon ederek durumu bana bildirdi. Ben gittiğimde kendisi orada değildi. Çocuğu hastaneye bırakıp gitmiş. Çocuk haftanın 2 günü de özel bir okula gidiyor. Oranın servisinde hostes bulunurken, ilkokul servisinde hostes yok.”

Kaza sonrası Servis sürücüsü E.D.’nin gözaltına alındığı belirtildi.  AJANSLAR

Son güncelleme: 22:53 14.11.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more