Kavurmacı için savcılığa başvuruldu!

Fethullahçı Terör Örgütü İle Sivil Mücadele Platformu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın tahliye edilen damadı Ömer Faruk Kavurmacı'nın kaçıp kaçmadığının, karakolda imza atıp atmadığının tespit edilmesi için savcılığa başvurdu.

Kavurmacı için savcılığa başvuruldu!

Platformun hazırlayıp, savcılığa sonduğu dilekçesinde Kavurmacı’nın karakolda imza atıp atmadığının, yurtdışına kaçıp kaçmadığının, tespit edilmesini ve Kavurmacı’nın devlet hastanesine, sonrasında Adli Tıp Kurumu İhtisas Dairesine sevkinin ve buralardan gözlemci huzurunda rapor alınmak suretiyle eksikliklerin giderilmesini talep etti.

'Kavurmacı damadı serbest bırakıp Sözcü'ye gidiyorsunuz! İlginizi Çekebilir 'Kavurmacı damadı serbest bırakıp Sözcü'ye gidiyorsunuz!

Savcılığa verilen dilekçede MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kavurmacı hakkındaki sözlerine de yer verildi. Dilekçede şu ifadeler kullanıldı;

“Birkaç gün önce basın yayın organlarında ve sosyal medyada şüphelinin yurtdışına kaçtığı ile ilgili haberler yayınlanmış, toplumda oluşan infialin boyutu git gide artmıştır. Hatta şüphelinin imza atması gereken gün olan Pazar günü sabah 08.00 gece 24.00 arası şüphelinin adresinin bağlı bulunduğu, Florya’da bulunan Şenlikköy Karakoluna imza vermeye gelmediği bölge halkınca dile getirilmiştir. Sessiz kalınan tüm bu olaylar açıklığa kavuşturulmadığı gibi, şüphelinin kaçtığı ile ilgili söylentilere de ailesince sessiz kalınmış ve bu durum toplumda infialin daha da artmasına sebep olmuştur.”

'Kavurmacı'nın tahliyesine ilişkin HSK devrede' İlginizi Çekebilir 'Kavurmacı'nın tahliyesine ilişkin HSK devrede'

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...