Kayıp sanılan genç kız uyuşturucu kuryesi çıktı

Kocaeli’de üniversitede okuyan Kader, bir anda annesiyle birlikte ortadan kayboldu. Arkadaşları sosyal medyada kampanya başlattı Ancak anne-kızın zehir kuryesi olmaktan tutuklandığı ortaya çıktı.

Kayıp sanılan genç kız uyuşturucu kuryesi çıktı

Anne-kızın kayıp olduğunun sanılmasına sebep olan olay İstanbul'da yaşandı. İddiaya göre Kocaeli'de üniversitede okuyan Kader Ö. (19), annesi Seyhan Ö. ile birlikte Fas'a gitti. İkili geri döndüklerinde valizlerinden birini Atatürk Havalimanı'nda bıraktı. İstanbul Emniyeti'ne bağlı Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kayıp bölümüne alınan valizde uyuşturucu olduğunu tespit etti. Alacak kişi beklenerek suçüstü yapılması kararlaştırıldı. Ertesi gün valizi almaya gelen Kader Ö., gözaltına alındı. Asıl uyuşturucu sahibinin valizi havalimanında bırakmayacağını değerlendiren ekipler, yeni bir planı devreye soktu.

SOSYAL MEDYA YIKILDI

Genç kızın telefonu kapatıldı. Sivil polisler, yeniden içinde 250 bin liralık uyuşturucu olan valizi beklemeye başladı. Bekleme görevi sadece 1 gün sürdü. Kader Ö.'nün annesi yanındaki bir kişiyle valizi almaya geldi. Her iki şüpheli de kıskıvrak polis ekiplerince gözaltına alındı. Kader'e ulaşamayan üniversiteden arkadaşları sosyal medya üzerinden kampanya başlattı. Kader Ö., için başlayan kampanya bir anda Twitter'da gündemin üst sıralarına oturdu. Ancak gerçek daha sonra ortaya çıktı. Anne-kız ve diğer şüphelinin uyuşturucu kuryeliği yapmaktan tutuklanarak cezaevine gönderildiği anlaşıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...