Sakarya’da vahşet! İki zanlı için karar çıktı

9 aylık hamile kadın ile oğlunu öldüren Birol K. ile Cemal B. Kaynarca Adliyesi'ne sevk edilirken, zanlıların adliyeye sevk edildiğini öğrenen vatandaşlar adliyenin önünde toplandı. Jandarma havaya uyarı ateşi açtı. Öfkeli kalabalık güçlükle kontrol altına alındı. Hamile kadın ile bebeğini öldüren zanlılar ise tutuklandı.

Sakarya’da vahşet! İki zanlı için karar çıktı

Suriyeli 9 aylık hamile kadın ile 11 aylık oğlunu öldüren Birol K. ile Cemal B. emniyetteki sorgularının ardından Kaynarca Adliyesi’ne sevk edilirken, yaklaşık 300 kişi adliyenin önünde toplandı. Kalabalık ‘İdam’ sloganları atarken polis ve  jandarma ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı, adliye bahçesine girenlere müdahale etti.

JANDARMA HAVAYA ATEŞ AÇTI

Adliyenin demir bahçe kapısını zorlayanlara polis cop kullanarak engel olmaya çalıştı. Kalabalık direnmeyi ve kapıyı zorlamayı sürdürünce, jandarma havaya uyarı ateşi açtı. Bunun üzerine kapıyı zorlamayı bırakan kalabalık, adliye önünde beklemeyi sürdürdü.

Kaynarca Kaymakamlığı’na vekalet eden Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, adliye önüne gelerek kalabalığa sakin olmaları uyarısında bulundu. Kaymakam Çiçekli’nin konuşmasının ardından kalabalık sakinleşti.

Şüphelilerden evli bir çocuk babası Birol K.’nın Suriyeli ailenin oturduğu dairenin üst katında oturduğu, Cemal B.’nin ise bekar olduğu belirtildi. Birol K. ve Cemal B.’nin, Halid Al-Rahmun ile aynı tavuk kesimhanesinde çalıştıkları, birkaç gün önce aralarında kimin daha fazla çalıştığı konusunda tartışma çıktığı kaydedildi.

 


ŞÜPHELİLER TUTUKLANDI

Emniyetteki sorgularının ardından bugün öğle saatlerinde yoğun güvenlik önlemleri altında Kaynarca Adliyesi’ne getirilen şüpheliler Birol K. ve Cemal B. savcılıkta ifade verdi.

Hamile kadına tecavüz edip, çocuğu ile birlikte öldürdüler İlginizi Çekebilir Hamile kadına tecavüz edip, çocuğu ile birlikte öldürdüler

Ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Birol K. ve Cemal B. tutuklandı.

SAKARYA VALİLİĞİ AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya Valiliği de konuyla şu açıklama yaptı:

“6 Temmuz günü saat 11.00 sıralarında Suriye vatandaşı H.A.R (27) isimli şahıs, Kaynarca Polis Merkezi Amirliğine gelerek kendisinin çalıştığı işyerine sabah saat 03:00 sıralarında gittiğini, sabah saat 07:00 sıralarında ikametine geldiğinde ikametin dış kapısının açık olduğunu, 9 aylık hamile olan Suriye vatandaşı (20) E.A.R isimli eşinin ve H.A.R (1) isimli çocuğunun evde olmadığını, hayatlarından endişe duyduğunu beyan ederek Kaynarca İlçe Emniyet Amirliğine müracaatta bulunmuştur. Müdürlüğümüz Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği görevlilerince yapılan araştırmalar neticesinde, aynı işyerinde çalışan B.K. (34) ile C.B.(22) isimli şahısların H.A.R (27) ile tartıştıkları bu sebeple intikam amaçlı plan yaptıkları, bu plan doğrultusunda 6 Temmuz 2017 günü 03.00 sıraları işe gittikleri, izin almadan saat 03.15 sıralarında işyerlerinden ayrılıp müştekinin ikametine gittikleri, kapıyı levye ile açarak içeri girdikleri, ikamette bulunan 9 aylık hamile E.A.R.’u darp ederek bayıltıp battaniyeye sardıkları, 2016 doğumlu erkek bebeği de evde elle boğup kucaklarına alarak şüpheliye ait 41 RK… plaka sayılı araca koyup, Birlik Yolu yakınlarında Topça ormanlarına götürdükleri, burada ikisinin de kadına tecavüz ettikleri, bayanın kafasına odun parçası ile vurarak öldürdükleri, maktuleyi ve bebeği battaniyeye sarıp üzerlerine ot, yaprak ve ağaç dalları örttükleri, daha sonra olay yerinden ayrıldıklarını beyan etmişlerdir. Şüpheliler hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmış olup, tahkikat devam etmektedir.”