Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu: ‘Onlar yıpratılmasını istedikleri kişiyi istiyorlar’

Gazeteci Ruşen Çakır'ın internet üzerinde yaptığı yayına konuk olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yarın başlayacak Adalet Kurultayı'na dair önemli açıklamalarda bulunurken 2019'a kadar sadece adalet ekseni üzerinde politika yapacaklarını söyledi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, adaylıkla ilgili soruya ise, "Onlar yıpratılmasını istedikleri kişiyi istiyorlar" dedi.

23:20 -

Adayımızı şimdi açıklamıyoruz çünkü… paylaşan: Sozcu

Kurultayda 8 ana başlıkta 50’nin üzerinde çalıştaylar olacağını bildiren Kılıçdaroğlu, yürüyüşte olduğu gibi 80 milyonu temsil eden bir kurultay yapacaklarını söyledi. “Ana muhalefet partisi ‘adaletin’ ardından böyle bir sihirli kavramla bu olayı sürdürebilecek mi, yoksa 2019’a kadar adalet ekseninde mi yürüyecek?” sorusu üzerine Kılıçdaroğlu, “Adalet önemli bir kavram. Sadece bizim ülkemiz için değil dünya için önemli bir kavram. Adalet dışında başka kavramlar da önümüzdeki süreç içinde gündemimizde olacak. Onları da 2019’a kadar belli bir aşama içinde götüreceğiz” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu: Ben adalet o atlet diyorKılıçdaroğlu: Ben adalet o atlet diyor

“BİZ ONLARIN DÜŞÜNDÜĞÜ GİBİ YAPMAYACAĞIZ”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasetin sözcüleri sizin aday olacağınıza çok emin bir şekilde davranıyorlar. Sizin aday olmanızı çok mu istiyorlar, yoksa aday olma ihtimalinizin önüne mi geçmek istiyorlar? Onlar niye sizin bu kadar çok 2019’un adayı olarak sizi lanse etmek istiyorlar bugünlerde?” sorusuna, “Onlar yıpratılmasını istedikleri kişiyi istiyorlar. Şimdiden ismini belli edelim, şimdiden deklere etsinler. Biz o ismi deklere edilen kişiyi yıpratalım. Güçlü bir medyaları var. Aşağı yukarı bütün televizyon kanalları onların emrinde, yazılı basın onların emrinde, şimdiden saldırıya hazırlanmak istiyorlar. Ama biz onların düşündüğü gibi yapmayacağız. Aklımızla karar vereceğiz.” yanıtını verdi.

İLGİLİ HABERCHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Akıncı Üssü Davası'na müdahillik talebiCHP lideri Kılıçdaroğlu'ndan, Akıncı Üssü Davası'na müdahillik talebi

“ERDOĞAN KENDİ ÇIKARLARI PEŞİNDE BİZ İSE…”

Kılıçdaroğlu açıklamalarına şöyle devam etti. “Erdoğan ve ekibi savunmada. Biz ise hakkı ve hukuku savunuyoruz. Erdoğan kendi çıkarlarının peşinde biz ise ülkenin insanının çıkarlarının peşindeyiz. Aramızda dünya kadar fark var. Biz sadece eleştiri yapmıyoruz artık, neyin nasıl düzelmesi gerektiğini de ifade ediyoruz. Bu bağlamda bizim çözümlerimizin geniş kitlelere ulaştığını görünce onlar rahatsızlık duyuyorlar, CHP’yi eleştiriyorlar, bizi ve beni eleştiriyorlar. Hatta ben espri olarak da söylemiştim. ‘Kılıçdaroğlu hasatlığı nüksetti’ diye. Gerçekten öyle. Adımı duyunca, soyadımı duyunca dayanamıyor. Kendisini kontrol edemiyor. Ben kendisine şunu söylemek isterim. ‘Lütfen kendisini kontrol etsin’.”

İLGİLİ HABERKılıçdaroğlu: Seçim olsa belediye başkanı Suriyeli olurKılıçdaroğlu: Seçim olsa belediye başkanı Suriyeli olur

“BU KADAR POPÜLER OLACAĞIMI BİLMİYORDUM”

Ankara’dan İstanbul’a gerçekleştirdiği yürüyüş sırasında çekilen atletli fotoğrafının bu kadar popüler olacağını bekleyip beklemediğinin sorulması üzerine Kılıçdaroğlu, “Doğrusu beklemiyordum. Sıradan bir ailede baba kız oturup yemek yiyorlar. Bu fotoğrafı görüp de ‘vatandaş Kemal’ manşeti üzerinden bu kadar tepki geleceğini düşünmemiştim” diye konuştu.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 23:37 25.08.2017
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more