Kılıçdaroğlu’nun Kayseri programında bir Kayserili isyan etti! Benden terörist olur mu?

Kılıçdaroğlu'nun Kayseri'de mitinginde bir şehit amcası ve gazi babası kendi şivesi ile isyanda bulundu. Gazi babası "Biz bu millet için bedel ödedik. Hayır oyu vereceğim için bana terörist damgası vuruyorlar, benden terörist olur mu?" diye seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun Kayseri programında bir Kayserili isyan etti! Benden terörist olur mu?

Kılıçdaroğlu, konuşma sırasında verilen ‘ezan’ arasından sonra mikrofonu yanına gelen şehit yakınına verdi.  Acılı babanın ‘ben terörirst değilim’ isyanı sırasında canlı yayında olan haber kanalları NTV, Habertürk ve CNN Türk’ün, yayınlarının sesini kısmaları dikkat çekti.

İSYAN EDEN ACILI BABANIN KONUŞMASI ŞÖYLE

“Hepimize saygı ve sevgilerimizi sunuyorum. Ben bir gazi babasıyım. Benim oğlum gazi oldu. Amcasının oğlu şehit oldu. Biz memleket için bedel ödedik. Bana hayır oyu vereceğim için terörist damgası vuruyorlar. Benden terörist olur mu? Bu milletin bir adı var. İngiliz milleti değil. Bu millet Türk milleti. Bizi ayrıştırmaya kimsenin gücü yetmez. Biz Mustafa Kemal’in Çanakkale’nin ruhu ile yaşayan milletiniz”


TEK ADAMA HAYIR DİYECEĞİZ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri’nin Sarız İlçesinde halka hitap etti. Kılıçdaroğlu, 16 Nisan’da yapılacak referandum ile ilgili görüşlerini açıklarken, ”Bu anayasa değişikliği ne getiriyor? İşsizliği çözüyor mu? Refahı getiriyor mu? Hayır. Bu anayasa değişikliğinde hiçbir kelime yok. Bu ülkenin muhafazakarına sesleniyorum, milliyetçisine sesleniyorum, sosyal demokratlarına sesleniyorum. Hep birlikte hayır diyelim, hayırlı bir iş yapalım” ifadelerini kullandı.

Mitingde konuşan CHP lideri ise şunları söyledi: ”Milli iradenin her zaman arkasında durduk. Tek adamlığa hep hayır dedik. Atatürk de tek adam olmadı. Hep kararlarını birlikte aldılar. Sivas’ta, Erzurum’da, Ankara’da hep birlikte karar aldılar. Şimdi diyorlar ki tek adam bu yetkileri alsın. Bu bir parti meselesi değildir. Parti seçimine gitmiyoruz, bu bir memleket meselesi. O yüzden hangi partiye, hangi ideolojiye inanıyorsak, ortak paydada buluşalım. Düşünce özgürlüğü, bağımsız, tarafsız yargı bizim ortak paydamız. Bizi tek adam yönetsinler diyorlar. Buna hayır diyeceğiz. Hayır çıkarsa kaos olur, memleket karışır, diyorlar. Niye karışsın? Niye kaos çıksın? Cumhurbaşkanı, Başbakan hep yerinde duracaklar. Bu anayasa değişikliğiyle Binali bey kendisini tasfiye etmeye çalışıyor, haberi yok. Biz onun makamını savunuyoruz. Yerinde kalsın diyoruz. Hayır çıkarsa, herkes yerinde kalacak. Ama hayır çıkarsa, neyi görmüş olacağız? Demokratik sistemde aksaklıklar var, bunları göreceğiz ve aksaklıklar düzeltilsin istiyoruz. Örneğin, seçim barajı yüzde 10, yüzde 1 oy alan da parlamentoda temsil edilsin istiyoruz.”

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Seçim otobüsünün üzerinden halka hitap eden Kılıçdaroğlu, ezan okunurken konuşmasına ara verdi. Bu arada bir şehit yakını, mikrofonu alarak, ”Ben şehit yakınıyım, biz hayır dediğimiz zaman terörist olacakmışız. Benden terörist olur mu?” dedi. Kılıçdaroğlu da konuşmasında şunları söyledi:

FOTO:DHA

FOTO:DHA

ÇOCUKLARIMIZ VE DEMOKRASİ İÇİN HAYIR OYU

”Bu kadar acıyı yaşayanlara terörist demek yakışık almaz. Bu ülkenin evlatları El Bab’a gider şehit olur, terörle mücadelede şehit olur. Ancak Ankara’daki bu beyler çocukları için milletvekili olma yolunu açıyorlar. 18 yaşında milletvekili seçilecekmiş. Şehitlerimiz için, gazilerimiz için, evlatlarımız için hayır demeliyiz. Çiftçi ektiği ürünün karşılığını alamıyor. İşçi alın terinin karşılığını alamıyor. Mazot, akaryakıt aldı başını gidiyor. Bu ortamda niye referanduma gidiliyor? Bunların hepsini biliyoruz. 16 Nisan’da sandığa gideceğiz, birinci şartımız bu. İkinci şartımız, onurumuzla, şerefimizle gideceğiz ve hayır oyu vereceğiz. Geleceğimiz için, çocuklarımız için demokrasimiz için hayır oyu verdiğimizi gururla söyleyeceğiz. Ben de söz veriyorum, Anadolu’yu köy köy gezeceğim ve hayır oyu isteyeceğim. Hep birlikte yaşayacağız, kardeşçe yaşayacağız, düşüncelerimiz farklı da olsa bir masanın etrafında huzurla oturacağız.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Sarız Belediyesi tarafından yaptırılan Kadın Misafirhanesi’nin açılışını da yaptı. Burada kalan kadınlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, ”Referandumda hep birlikte tek adamlığa hayır diyeceğiz” dedi. Fatma Tunç adlı genç bir anneyle de konuşan Kılıçdaroğlu, ”Köylerden ilçe merkezine gelen erkekler, kahveye gidiyor, çarşıya, pazara gidiyorlar işlerini görüyorlar. Kadınların ise gidecek bir yerleri yok. Belediyenin bu misafirhanesi, kadınlar için güzel bir hizmet olmuş” dedi. Kılıçdaroğlu’na burada Dut tatlısı, yufka, peynirli ve ıspanaklı börek ikram edildi. CHP lideri, tattığı Dut tatlısını beğendiğini, güzel bir lezzet olduğunu söyledi.

FOTO:DHA

FOTO:DHA

Kemal Kılıçdarloğlu, daha sonra Sarık Belediyesi’ni de ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin milliyetçisine, ülkücüsüne sesleniyorum... İlginizi Çekebilir Kılıçdaroğlu: Bu ülkenin milliyetçisine, ülkücüsüne sesleniyorum...

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...