Sözcü Plus Giriş

Boya fabrikasında yangın çıktı! Ortalık karıştı

Bursa'da kimyasal madde üreten fabrikada yangın çıktı. Yangına 150 civarında personel ile müdahale edildi, kontrol altına alındı.

null
Güncellenme: 19:36, 10/07/2017
Boya fabrikasında yangın çıktı! Ortalık karıştı

Bursa’nın Merkez Nilüfer İlçesi Çalı Mevkisi’nde kimyasal madde üreten fabrikada bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Büyüyen yangın çevre semtlerden görüldü. İtfaiye ekipleri 8 araç ile alevlere müdahale etti.

 

Yetkililer şu ana kadar her hangi bir can kaybı veya yaralanma olayının kendilerine iletilmediğini söyledi. Çevredeki evlere de sıçrama riski bulunan yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

bursa2

HAVADAN MÜDAHALE EDİLİYOR

Yaylacık Mahallesi’nde boya fabrikasında saat 16.45 sıralarında yangın çıktı.

Yanıcı maddeler sebebiyle zaman zaman patlamaların yaşandığı yangına Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi ekipleri, Nilüfer Belediyesi ekipleri, orman ekipleri de müdahale ediyor. Havadan da orman ekibi söndürme çalışmalarına katılıyor

Yangın sebebiyle Çalı Kayapa arasındaki trafik bir süreliğine kapatıldı. Söndürme çalışmaları halen devam ediyor.

‘EVLERİ BOŞALTIN’ UYARISI

Bursa’nın merkez Nilüfer İlçesi Çalı Mevkii’ndeki Aydın Boya İmalathanesi’nde, saat 16.40’da başlayan yangını söndürme çalışmaları devam ediyor. Bina içersinde çok miktarda boya ve kimyasal maddenin bulunması çalışmaları olumsuz yönde etkiliyor. Zaman zaman patlama seslerinin duyulduğu boya imalathanesindeki yangının yakında bulunan konutlara sıçramasından endişe ediliyor. Yetkililer bu konuda konutları boşaltmaları için aileleri uyardı. 11 itfaiye aracı ile Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait helikopterle yangın söndürme çalışmalarının devam ettiğini söyleyen yetkililer,  çevre ilçelerdeki belediyeler ve Orman Bölge Müdürlüğü’ndeki araçların da alevelere müdahale ettiğini açıkladı.

KONTROL ALTINA ALINDI

Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesinde boya fabrikasındaki yangın kontrol altına alındı. Bursa Valisi İzzettin Küçük, yangına 150 persenolin müdahale ettiğini, can kaybı ya da yaralı olmamasının teselli kaynağı olduğunu söyledi.

Vali İzzettin Küçük, Emniyet Müdürü Selami Yıldız ile birlikte Yaylacık Mahallesi’ndeki yangın bölgesine geldi. Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı yetkililerinden bilgi alan Küçük, “Tek tesellimiz yaralı ya da can kaybı olmaması. Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, AFAD ve orman ekipleri müdahale etti. Kısa zamanda kontrol altına alındı. Soğutma sürüyor. Neden çıktığı soğutma çalışmalarından sonra belli olacak. 150 civarında personel çalışıyor. Her taraftan ekipler geldi. 15 tane itfaiye ekibi, arazözler, dozer ve kepçe var. Helikopter var. Ekiplerimiz bir anda seferber oldu, müdahale etti, söndürüldü” dedi.

TEKME TOKAT KAVGA ÇIKTI

Boya fabrikasında çıkan yangını söndürme çalışmaları sırasında kavga çıktı.  Yaylacık Mahallesi’nde Ahmet Aydın'a ait boya fabrikasında yangın çıktı.

yangin

İddiaya göre boya fabrikasının eski sahipleri ile yeni sahipleri arasında bir anda kavga çıktı. Tekmelerin havada uçuştuğu kavga büyümeden güçlükle önlendi. Birbirine giren gruba polis müdahale etti. Olaya karışan vatandaşları polis sakinleştirmeye çalıştı. Olay kısa sürede sona erdi.

Yayınlanma Tarihi:17:40,