Kırşehir’de IŞİD’li teröristlerin evinde parmak izi kalıpları çıktı

Ölen örgüt üyelerinin adına para transferleri yapıldığı ileri sürülen parmak izi kalıpları IŞİD’li teröristlerin yapılan ev aramalarında bulundu.

Kırşehir’de IŞİD’li teröristlerin evinde parmak izi kalıpları çıktı

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri,  üyesi oldukları gerekçesiyle yargılanan örgüt üyelerinin verdiği bilgiler ve en son yakalanan sözde Kırşehir sorumlusunun sorgusunun ardından kent merkezindeki iki hücre evine baskın düzenledi.
Düzenlenen baskınlarda sözde IŞİD bayrağı, evlenen kişinin fotoğrafları, doğum tarihleri, anne ve babalarının isimlerinin bulunduğu dikkati çekti. Belgelerin alt kısmında ise çiftlerin parmak izleri ve evliliği onaylayan örgüt sorumlusunun imzası olduğu görüldü.
Evlerin gizli bölümlerinde bulunan parmak izi kalıpları da dikkati çekerken polis birebir kopyası olarak alınmış 9 ayrı işaret parmağı iziyle ilgili de inceleme başlattı.
Plastik kaplamalar üzerine kalıpları alındığı anlaşılan ve ölen IŞİD mensuplarına ait olduğu tahmin edilen parmak izleri, örgütün iç yapılanmasında yer alan kişiler adına bazı işlemlerin yürütüldüğü izlenimi verdi.
Farklı tarihlerde tutuklanan 19 IŞİD mensubunun yargılanmasına Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesinde başlanmış, bu sanıkların verdikleri ifadeler doğrultusunda aralarında IŞİD’in Kırşehir sorumlusu olduğu ileri sürülen şüphelinin de bulunduğu 4 kişi daha yakalanarak tutuklanmıştı.

KIRŞEHİR (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...