Konya’da referandum öncesi fuar… Davutoğlu’nu davet etmediler!

Başbakanlık koltuğundan 9 ay önce ayrılmak zorunda kalan ve son kitabı 'Tarihe Kayıtlar' geçtiğimiz hafta raflardaki yerini alan, eski Başbakan ve AKP Konya milletvekili Ahmet Davutoğlu'nun, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ve bugün başlayan kitap fuarına davet edilmediği ortaya çıktı.

Konya’da referandum öncesi fuar… Davutoğlu’nu davet etmediler!

Konya Büyükşehir Belediyesi Mevlana Kültür Merkezi’nde bugün başlayıp 2 hafta boyunca sürecek olan Konya Kitap Günleri'ne 90 yayınevi, 120 yazar katılıyor.  Davetli yazarlar arasında; Cem Küçük, Mustafa Armağan gibi hükümete yakın kalemler yer alıyor.

DAVUTOĞLU YOK!

120 isim için davetiyenin gittiği kitap fuarına; TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonuna verdiği yanıtları “Tarihe Kayıtlar” adı altında kitaplaştıran eski Başbakan AKP Konya milletvekili Ahmet Davutoğlu’nun ise davet edilmediği ortaya çıktı.  İstanbul’da bulunan ve Başbakanlık’tan istifa ettikten sonra zamanının büyük bölümünü kitap yazmaya ve kitap fuarlarına katılmaya ayıran Davutoğlu’na neden davetiye gitmediği ise öğrenilemedi.

FOTO:İHA - Davutoğlu son bir yıldır zamanının büyük bölümünü kitap çalışmalarına ve kitap fuarlarına ayırıyor.

FOTO:İHA – Davutoğlu, son bir yıldır zamanının büyük bölümünü kitap çalışmalarına ve kitap fuarlarına ayırıyor.

İSTANBUL’DAKİ FUARA DAVET EDİLMİŞTİ

Ahmet Davutoğlu son olarak geçtiğimiz yıl Kasım ayında düzenlenen İstanbul’daki TÜYAP 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’na katılmış ve “Medeniyetler ve Şehirler” isimli kitabını okurları için imzalamıştı.

YAKIN ÇEVRESİ 'HOCA' DİYOR
Geçtiğimiz yıl haziran ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla istifa ederek görevini Binali Yıldırım'a devreden Davutoğlu'nun; Dışişleri Bakanlığı ve Başbakanlık yaptığı dönemdeki dış politikasıyla özdeşleşen 'Strajetik Derinlik' isimli kitabı başta olmak üzere birçok eseri bulunuyor. Akademisyen kimliğiyle tanınan Davutoğlu'na yakın çevresinin 'hoca' diye hitap ettiği biliniyor.

UZUN ZAMANDIR İSTANBUL’DA

İstanbul’da ikamet eden Ahmet Davutoğlu’nun, memleketi Konya başta olmak üzere yurt çapındaki referandum çalışmalarına ‘katılmaması’ siyaset kulislerinde dillendiriliyordu. Davutoğlu’nun ismi son olarak Ankara’da AKP Genel Merkezi’nde geçtiğimiz hafta Başbakan Binali Yıldırım tarafından verilen ‘referandum kahvaltısına’ katılmaması ile gündeme gelmişti.

Ahmet Davutoğlu'nun genel başkanlığını yaptığı AKP, 1 Kasım seçimlerinde Konya'da rekor kırmıştı.

Ahmet Davutoğlu’nun genel başkanlığını yaptığı AKP, 1 Kasım seçimlerinde Konya’da rekor kırmıştı.

Gül ve Davutoğlu, Başbakan'ın davetine katılmadı İlginizi Çekebilir Gül ve Davutoğlu, Başbakan'ın davetine katılmadı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...