KPSS’de soru kitapçıkları ne zaman yayınlanacak? KPSS ÖABT soru ve cevaplar ne zaman yayınlanacak?

KPSS A Grubu Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavları bugün gerçekleşiyor. KPSS'ye giren adaylar şimdi KPSS soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. KPSS soru ve cevaplarına bakarak KPSS puanlarını resmi sonuçlar açıklanmadan tespit etmeyi amaçlayan adaylar şimdiden KPSS soru ve cevapları konusunda Google üzerinde aramalar yapmaya başladı. Peki ÖSYM KPSS soru ve cevaplarını ne zaman yayınlayacak?

KPSS’de soru kitapçıkları ne zaman yayınlanacak? KPSS ÖABT soru ve cevaplar ne zaman yayınlanacak?

Kamu personeli olma yolunda en büyük viraj olan KPSS’de bugün öğretmenlik alan bilgisi sınavı gerçekleşiyor. Geleceğimizi yetiştirecek öğretmen adayları için çok önemli olan bu sınav için birçok sorunun cevabı merak ediliyor. KPSS tam olarak kaçta başlayacak? KPSS kaçta bitecek? KPSS soru ve cevapları nereden kontrol edilecek? KPSS’de resmi sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler…

KPSS KAÇTA BAŞLAYACAK? KAÇTA BİTECEK?

KPSS öğretmenlik alan bilgisi 1. hafta oturumunda genel yetenekten 60, genel kültürden 60 soru sorulacak. Sınav salonuna girişler saat 9:45’te sonlandırılacak sınav saat 10:00’da başlayacak ve 130 dakika sürecek. KPSS’de ilk oturum saat 12:10’da sonlanmış olacak. Öğleden sonra saat 14:30’da ise eğitim bilimleri oturumu başlyacak, eğitim bilimleri oturumuna da saat 14:15’ten sonra giriş yapılamayacak. Eğitim bilimleri oturumu 80 soru olacak ve 100 dakika sürecek.

KPSS SORU VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

KPSS soru ve cevaplarının sınavın gerçekleştiği tarihten ortalama 4 gün sonra ÖSYM tarafından yayınlanması bekleniyor. Ancak KPSS soru ve cevaplarının yayınlanması konusun da ÖSYM tarihsel değişiklik yapabilmekte.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN?

21 Mayıs ve 27-28 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan KPSS A Grubu Öğretmenlik ve Alan Bilgisi sınavlarının sonuçları 16 Haziran 2017’de ÖSYM’nin resmi internet sayfası üzerinden erişime açılacak.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...